Artykuły
Zakończ wakacje z GEN-em
29 sierpnia 2023 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. Pamiętajcie jednak, że wciąż trwają wakacje. Jeżeli nie macie pomysłu na to, jak spędzić ostatnie dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, koniecznie odwiedźcie Generator Nauki GEN.

Już w najbliższy piątek (1 września) na dzieci i młodzież czekać będzie tam mnóstwo atrakcji. Program zakończenia wakacji z GEN-em przygotowany został z myślą o młodych mieszkańcach miasta i jego okolic w różnym wieku, którzy nie stronią od dobrej zabawy.

Znalazły się w nim atrakcje zarówno dla najmłodszych dzieci, jak również młodzieży.Wydarzenie rozpocznie się od kolejnej przygody z planszówkami w Mediatece. Strefa ta będzie dostępna dla graczy już od godz. 13. Po raz pierwszy w GEN-ie będzie można również zagrać w warcaby stupolowe. To doskonała okazja do tego, aby poznać zasady tej rozwijającej logiczne myślenie gry.

W najbliższy piątek pożegnane zostaną również pszczoły, dla których GEN stał się swoistego rodzaju domem. Mała pszczela rodzina, która zamieszkuje specjalny ul edukacyjny spędzi zimę w pasiece. Po raz ostatni w tym roku, będzie można zatem wysłuchać opowieści przy ulu. Swoją wiedzą na temat pszczół i pszczelarstwa podzieli się z Wami Agata Wietecha, edukatorka GEN i pszczelarka. W tym przypadku obowiązywać będzie bilet wstępu do Generatora.

Życiem tętnił będzie również dziedziniec GEN-u. Po raz kolejny będzie można przekonać się, że jest to wręcz idealna przestrzeń do tego, aby na dobrej zabawie spędzić tutaj nawet kilka godzin. Nie zabraknie gier podwórkowych, warsztatów plastycznych, czy też brokatowych tatuaży. To jednak nie wszystko. W programie imprezy znalazły się także zajęcia taneczno-ruchowe, które poprowadzi instruktor ze Studia Tańca AT Dance.

Na przysłowiowy deser organizatorzy wydarzenia przygotowali seans filmowy. Film animowany pt. „Luis i obcy” to pełna zwrotów akcji opowieść o chłopcu oraz trzech sympatycznych i trochę zwariowanych kosmitach, których połączyła międzygalaktyczna przyjaźń. Luis robi wszystko, aby pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę. Nie jest to zadanie łatwe. Chłopiec musi bowiem ukrywać swoich nowych przyjaciół przed swoim tatą, który jest przekonany o tym, że kosmici są niebezpieczni. Jakby tego było mało, Luis sam staje się celem kosmitki, która poluje na łzy samotnych dzieci. Projekcja filmu „Luis i obcy” to idealny sposób na spędzenie piątkowego wieczoru w rodzinnym gronie. Warto dodać, że seans jest bezpłatny.

Szczegóły zakończenia wakacji z GEN-em znajdziecie na plakacie.

Liczba odsłon: 740


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
II Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Przyjęto Strategię Rozwoju Powiatu Jasielskiego na lata 2023-2030
24 maja 2024
II Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Przyjęto Strategię Rozwoju Powiatu Jasielskiego na lata 2023-2030 ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024