Artykuły
XXIX Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Nutę kantyczek – kolędy Podkarpacia”
27 listopada 2023 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Do 14 grudnia br. na adres Jasielskiego Domu Kultury można nadsyłać zgłoszenia do XXIX Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Nutę kantyczek – kolędy Podkarpacia”. Przesłuchania dla poszczególnych grup wiekowych odbędą się 3 i 4 stycznia 2024 r. Koncert laureatów zaplanowano na 13 stycznia w sali widowiskowej JDK.

Organizowany co roku konkurs cieszy się sporą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Dlatego do udziału w nim mogą się zgłaszać już nie tylko uczestnicy z Podkarpacia, ale również z Małopolski oraz województw: świętokrzyskiego i lubelskiego. - Każdy przygotowuje jeden utwór: tradycyjną polską kolędę albo pastorałkę lub kolędę z Podkarpacia, która może być wykonana a’ cappella, czy w dowolnej aranżacji wokalnej lub instrumentalnej. W konkursie preferowane będą zespołowe wykonania kolęd, a także te, zawartych w zbiorach „Kolędy Podkarpacia”, autorstwa Bartosza Gałązki. Szczegółowe informacje, dla zainteresowanych, są dostępne w regulaminie na naszej stronie internetowej www.jdkjaslo.pl – mówi Ewa Grzebień, instruktor ds. muzyki kierownik Działu Animacji i Kultury w JDK.JDK

Liczba odsłon: 534


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów
20 kwietnia 2024
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle zaprasza do zapoznania się z info..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024