Artykuły
"Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – Jasielscy policjanci spotkali się z młodzieżą na basenie otwartym w Jaśle
05 sierpnia 2025 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Każdego roku, wraz z nadejściem lata i pięknej pogody, pojawiają się informacje o tragicznych wypadkach na akwenach. Dlatego policjanci z jasielskiej komendy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” spotkali się z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i regulaminów kąpielisk.

W miniony piątek, na terenie odkrytego basenu MOSIR w Jaśle podkom. Barbara Pawłowska oraz dzielnicowa asp. szt. Iwona Michalik z jasielskiej komendy wraz ze strażniczkami miejskimi oraz funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, wspólnie przeprowadzili akcję edukacyjną w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.

Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do uczestników miejskiego programu „Trener Osiedlowy”, którzy korzystali z zajęć rekreacyjnych na kąpielisku. Głównymi zagadnieniami, które poruszyły funkcjonariuszki podczas zorganizowanego quizu były zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku w wodzie i nad wodą. Policjantki przestrzegały przed lekceważeniem żywiołu jakim jest woda oraz przypomniały m.in. o kąpieli tylko w wyznaczonych miejscach i zachowania rozsądku w sytuacjach związanych z wakacyjnym wypoczynkiem.

Strażacy PSP z Jasła zaprezentowali praktyczny instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzi uczestnicy mieli okazję przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową, w tym wykorzystując profesjonalne fantomy. Swoim zaangażowaniem zasłużyli na upominki ufundowane przez Fundację PZU oraz Urząd Miasta w Jaśle.

Na zakończenie rozdano ulotki edukacyjne z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa nad wodą oraz informacje o konkursie plastyczno-filmowym pn. "Artystyczny przeWODNIK", który promuje świadome zachowania w wodzie i nad wodą oraz ma aktywizować kreatywność w zakresie edukacji bezpieczeństwa.

bp.

Liczba odsłon: 582


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Poprawa dostępności budynków użyteczności publicznej w gminie Jasło
14 stycznia 2026
Poprawa dostępności budynków użyteczności publicznej w gminie Jasło Projekt ma na celu l..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2026