Artykuły
Rozpoczynamy nowy rozdział współpracy z jasielską Filią AHE
14 czerwca 2024 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Współpraca z instytucjami prowadzącymi działalność edukacyjną na wszystkich szczeblach, w tym również uczelniami wyższymi jest jednym z tych obszarów, które przynoszą lokalnej społeczności wiele różnorodnych korzyści. Nic więc dziwnego, że Miasto Jasło od pięciu lat konsekwentnie rozwija kooperację z jasielską Filią Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W czwartek (13 czerwca br.) zapoczątkowaliśmy nowy rozdział w relacjach z uczelnią i środowiskiem studentów, czego potwierdzeniem było zawarcie porozumienia pomiędzy Miastem Jasłem a AHE, rozszerzonego o współpracę dydaktyczno-naukową.

Od kilku lat studenci administracji i politologii, którzy wybrali ofertę jasielskiej Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu organizacji i funkcjonowania administracji publicznej między innymi odbywając praktyki studenckie w Urzędzie Miasta w Jaśle. Ramy współpracy pomiędzy uczelnią a samorządem miejskim regulowały do tej pory zapisy porozumienia zawartego w 2019 r. W obliczu modelowej kooperacji nadszedł czas na jej zacieśnienie. Od dzisiaj Generator Nauki GEN stanie się miejscem, w którym swoje kompetencje będą mogli rozwijać również studenci pedagogiki. Należy podkreślić, że realizacja zapisów porozumienia nie będzie wiązała się z koniecznością ponoszenia przez obie strony jakichkolwiek kosztów.

W czwartkowe popołudnie podpisy pod porozumieniem o współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy Miastem Jasłem a Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi złożyli: Adam Kostrząb, burmistrz Jasła oraz prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Dul-Ledwosińska, rektor Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Uczelnię oraz jej jasielską Filię reprezentowali również: dr Wiesław Przybyła, prorektor ds. rozwoju i kształcenia zdalnego, mgr Monika Karolczak, pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem i biura karier oraz mgr Dariusz Forystek, dyrektor Filii w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

– Nasza Akademia przyciąga ludzi kreatywnych, z pasją. Bardzo stawiamy na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym i biznesem. To dla nas bardzo ważne. Dzięki temu możemy ulepszać i rozwijać nasz program kształcenia, w którym liczy się nie tylko wiedza, lecz również działania praktyczne i projektowe. Mamy nadzieję, że ta współpraca przyniesie nam pogłębione relacje z naszym partnerem technologicznym, Generatorem Nauki GEN. Teraz pojawia się nowa ścieżka edukacyjna. Mamy nadzieję, że nasi studenci będą z niej korzystać. Liczymy na to, że będą mogli współpracować z młodymi ludźmi, którzy właśnie w Generatorze poszukiwać będą wiedzy oraz inspiracji dla swoich pomysłów i projektów. Współpracę pomiędzy miastem a uczelnią widzę jako transfer wiedzy i innowacji – mówiła rektor Elżbieta Dul-Ledwosińska.

Burmistrz Adam Kostrząb wyraził nadzieję, że zacieśnienie współpracy z jasielską Filią AHE przyniesie wspólnocie samorządowej mieszkańców Jasła, wiele korzyści. – Bardzo się cieszę, że zasoby i potencjał kadrowy w połączeniu z potencjałem Generatora, zostały w pewnym sensie sfinalizowane i ze zdwojoną mocą będą mogły wpływać na stworzenie jeszcze lepszej oferty dla mieszkańców. O to w tym wszystkim chodzi. Cieszy mnie podejście pani rektor (Elżbiety Dul-Ledwosińskiej – przyp. red.) do współpracy z miastem. Mam nadzieję, że nie ograniczymy się wyłącznie do Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Nie tak dawno byliśmy świadkami wydarzeń z udziałem uczelni technicznych. Moim cichym  marzeniem jest podążanie również w tym kierunku. Generator jako instytucja służy pokazywaniu pewnych możliwości. Uważam, że jest to właściwy kierunek rozszerzania jego potencjału, pokazywania go w szerszym kontekście i wykorzystywania w maksymalnym stopniu – wyjaśnił.

Podpisaniu porozumienia towarzyszyło nadanie Strefie Kreatywności Generatora Nauki GEN tytułu „Laboratorium Kreatywnego Rozwoju”. Przyznawany jest on aktywnym partnerom uczelni, którzy udostępniają swoje przestrzenie dla studentów do prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz realizacji własnych projektów kreatywnych. Pierwsze tego rodzaju warsztaty z udziałem studentek pedagogiki oraz dr Moniki Kapuścińskiej odbyły się już dzisiaj.

GEN Jasło

 

Liczba odsłon: 396


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prace renowacyjne przy polichromii w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Osobnicy
12 lipca 2024
Rozpoczęły się prace renowacyjne przy polichromii we wnętrzu kościoła parafialnego pw. św. Stan..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024