Artykuły
Burmistrz Jasła powołał swojego zastępcę
11 czerwca 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dzisiaj burmistrz Jasła Adam Kostrząb ogłosił swojego zastępcę. Stanowisko to obejmie dr Przemysław Baciak. Nowo powołany zastępca burmistrza pracę rozpocznie w poniedziałek 17 czerwca.

Przemysław Baciak ma 41 lat, mieszka w Jaśle. Żonaty, dwoje dzieci. Wykształcenie wyższe. Posiada stopień naukowy doktora a także dorobek naukowy w obszarze nauk o polityce i administracji. Specjalizuje się w zagadnieniach partycypacji społecznej i wykorzystania nowych technologii w administracji samorządowej (e-administracja, smart city) – jest autorem publikacji naukowych dotyczących tych zagadnień w języku polskim i angielskim. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie zarządzania Master of Business Administration.

Posiada siedemnastoletnie doświadczenie zawodowe – w tym zdobyte na stanowiskach kierowniczych – w szkolnictwie wyższym, administracji samorządowej i sektorze przedsiębiorstw. Przez ostatnie osiem lat sprawował funkcję dziekana jasielskiej filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jest wykładowcą tej uczelni na kierunku administracja. Prowadził też gościnne wykłady na uczelniach zagranicznych: Uniwersytecie w Ankarze i Uniwersytecie VFU w Warnie.

W latach 2015-2017 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Jaśle. W latach 2008-2014 w spółkach grupy kapitałowej PGNiG (PNiG Jasło, Exalo Drilling) odpowiadał za działania promocyjne i CSR a następnie za obszar zarządzania projektami strategicznymi. W latach 2007-2008 pracował w śląskich przedsiębiorstwach z branży medialnej, odpowiadając m.in. za działania promocyjne.

Obecnie, poza pracą w szkolnictwie wyższym, współpracuje też jako ekspert z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego w Warszawie w ramach Centrum Ekspertyzy Lokalnej FRDL. Od 2022 r. jest także członkiem, powołanej przez Prezydenta Rzeszowa, Grupy Strategicznej funkcjonującej przy Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab w Rzeszowie.

Wraz z powołaniem na stanowisko zastępcy burmistrza Przemysław Baciak złożył rezygnację z pełnienia funkcji dziekana jasielskiej filii AHE. Pracę w Urzędzie Miasta w Jaśle rozpocznie już od najbliższego poniedziałku (17 czerwca). Będzie nadzorował obszary: edukacji, promocji, kultury i sportu, wspierania przedsiębiorczości i aktywności społecznej, a także funkcjonowanie części jednostek organizacyjnych miasta, w tym miejskich placówek oświatowych i instytucji kultury.

UM Jasła

 

Liczba odsłon: 1473


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~mieszkaniec  |  czwartek, 13 czerwca 2024 09:29
Przy takim CV to prześcigniemy Warszawę ?? :)
#2  ~RYBA  |  czwartek, 13 czerwca 2024 00:33
EFEKTÓW NOWEGO BURMISTRZA NA RAZIE JAK NA LEKARSTWO
#3  ~leśniczy  |  środa, 12 czerwca 2024 08:43
gdzie on już nie pracował!!!
#4  ~ToMi  |  wtorek, 11 czerwca 2024 15:05
Czyli witamy i wzmacniamy urzędniczą brać,
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prace renowacyjne przy polichromii w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Osobnicy
12 lipca 2024
Rozpoczęły się prace renowacyjne przy polichromii we wnętrzu kościoła parafialnego pw. św. Stan..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024