Artykuły
Szpachelką i pędzlem - wystawa malarstwa Krystyny Kuźniarskiej i Piotra Warchoła
14 maja 2024 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie oraz artyści, Krystyna Kuźniarska i Piotr Warchoł serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy „Szpachelką i pędzlem”, który odbędzie się w piątek, 17 maja 2024 r. o godzinie 18:00.

 

Szpachelką i pędzlem - wystawa malarstwa Krystyny Kuźniarskiej i Piotra Warchoła

 

 

Data wydarzenia:

od 2024-05-17 godz. 18:00do 2024-07-15

Miejsce:

Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie

Mapa - Beskid Niski i Pogórze Wstęp: Wolny.

Krystyna Kuźniarska

Absolwentka PLSP w Sędziszowie Młp. Po szkole pracowała jako dekoratorka a następnie instruktorka plastyki w gorlickim MOK. Od 1981 roku prowadzi działalność gospodarczą. Kilka lat temu po długiej przerwie powróciła do malowania i rysowania. Uczestniczyła w kilku plenerach i wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w gorlickim BWA i w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych. Podstawowym narzędziem, którego używa jest szpachelka. Swój zachwyt Beskidem Niskim stara się przelać na płótno.

Piotr Warchoł

Artysta-malarz, absolwent PLSP w Sędziszowie Młp. Od kilkudziesięciu lat uprawia malarstwo sztalugowe, głównie pejzaż. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w wielu krajach na całym świecie. W 2019 został wybrany „Osobowością Roku” w kategorii „kultura w powiecie stalowowolskim”. Swoje prace prezentuje w Domu Kultury i Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli oraz na wystawach czasowych, indywidualnych i zbiorowych.Mottem jego prac jest hasło “Chciałbym pędzlem zatrzymać mijający czas”.

 

Liczba odsłon: 544


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prace renowacyjne przy polichromii w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Osobnicy
12 lipca 2024
Rozpoczęły się prace renowacyjne przy polichromii we wnętrzu kościoła parafialnego pw. św. Stan..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024