Artykuły
Wizytacja Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle
28 kwietnia 2024 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

W dniu 08.04.2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle miało miejsce niecodzienne wydarzenie - w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. św. Stanisława BM w Jaśle, szkołę odwiedził ks. bp. Edward Białogłowski w towarzystwie dziekana - ks. Zbigniewa Irzyka oraz ks. Proboszcza Dariusza Weryńskiego. 

Na początku szkolny chór "Soli Deo" pod dyrekcją Pani Moniki Twarduś zaśpiewał pieśń: "Cała ziemio wołaj". Następnie, w imieniu całej społeczności szkolnej, zacnych gości powitał Dyrektor Jacek Nawrocki, który przedstawił również najważniejsze informacje na temat szkoły. Z kolei młodzież zaprezentowała krótki, ale bardzo wymowny montaż słowno - muzyczny, którego hasłem przewodnim były słowa papieża Polaka - "Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali".

Występ uatrakcyjnił śpiew uzdolnionych uczniów oraz ciepłe słowa skierowane do ks. Biskupa. Po wystąpieniu uczniów Ksiądz Biskup zwrócił się do zebranych, by w kilku zdaniach podkreślić, jak wielką wartością dla młodzieży jest możliwość nauki i przebywania wśród innych rówieśników w szkole. 

Ksiądz Biskup podziękował Dyrektorowi szkoły za możliwość spotkania się. Wyraził także swoją wdzięczność dla wszystkich nauczycieli i pracowników, przede wszystkim za ich trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Swoje odwiedziny zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Podczas wizyty Ksiądz Biskup Edward Białogłowski spotkał się również z częścią Grona Pedagogicznego. Skierował wówczas do zebranych nauczycieli słowa wsparcia, wskazując na trud przekazywania wiedzy w dzisiejszym świecie, który zdecydowanie obniża autorytet nauczyciela. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

 

Liczba odsłon: 684


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
ZASIŁKI – dyżur telefoniczny Oddziału ZUS w Jaśle
24 czerwca 2024
W poniedziałek, 24 czerwca, odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024