Artykuły
19 - latek odpowie za podpalenia budynków
09 kwietnia 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Policjanci z Posterunku Policji w Skołyszynie zatrzymali mężczyznę, który podpalał niezamieszkałe drewniane domy. 19-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

fot. KPP Jasło

Końcem marca br., na granicy miejscowości Skołyszyn i Lisów, doszło do pożaru opuszczonego drewnianego domu. Z kolei w niedzielę, około godz. 2.30, jasielski dyżurny został poinformowany o palącym się pustostanie w Skołyszynie przy drodze krajowej nr 28. 

W obu przypadkach funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. W toku wykonanych czynności, już kilka godzin po niedzielnym pożarze, policjanci z posterunku w Skołyszynie zatrzymali podejrzanego o dokonanie podpaleń.

19-latek trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów, do których się przyznał. Straty powstałe w wyniku podpaleń wyniosły 60 tys. złotych.

Wobec mieszkańca gminy Skołyszyn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za zniszczenie cudzej rzeczy, mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

dl

 

Liczba odsłon: 747


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Czy inni radni Rady Powiatu w Jaśle pójdą w ślad Pawła Nowaka ?
25 maja 2024
Paweł Nowak – radny Rady Powiatu w Jaśle, wybrany z Okręgu  nr 4 obejmującego gminę Brzy..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024