Artykuły
Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę „zachodniej obwodnicy Jasła” w ciągu dk 73
06 kwietnia 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jest szansa, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na realizację tzw. „zachodniej obwodnicy Jasła” w systemie zaprojektuj – wybuduj (P&B). Trwają uzgodnienia programu funkcjonalno-użytkowego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku podpisana zostanie umowa z wykonawcą na realizację tzw. „zachodniej obwodnicy Jasła” w systemie zaprojektuj – wybuduj. Sprawy związane z koncepcją programową są na końcowym etapie – trwa weryfikacja poprawności wprowadzonych korekt Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI).

W związku ze wzrostem kosztów realizacji inwestycji GDDKiA przedłożyła Ministrowi Infrastruktury aneks do Programu Inwestycji. Po jego zatwierdzeniu ogłoszony zostanie przetarg na realizacje tej niezwykle potrzebnej dla Jasła i powiatu jasielskiego inwestycji.

Przypominamy, że przygotowania do budowy „zachodniej obwodnicy Jasła” trwają od 2016 roku. Inwestycja ta została ujęta w programie „stu obwodnic” na lata 2020 – 2030. Zakłada ona budowę drogi klasy GP o długości ok. 9,1 km. Rozbudowany zostanie obecny odcinek drogi krajowej nr 73 (2,5 km), a pozostała część obwodnicy (6,6-kilometrowy odcinek) zostanie poprowadzona nowym śladem.

Powstanie odwodnienie, wybudowane zostaną przepusty drogowe, mosty, przebudowane instalacje, infrastruktura techniczna i oświetlenie. Utworzone zostanie również miejsce do kontroli pojazdów, drogi dojazdowe oraz system zarządzania ruchem.

Zakończenie i oddanie do użytku obwodnicy planowane jest na drugi kwartał 2028 roku.

 

Liczba odsłon: 1359


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~do furmana  |  wtorek, 09 kwietnia 2024 09:04
spieprzaj nieuku stąd.
#2  ~jazz  |  poniedziałek, 08 kwietnia 2024 10:22
Jasłu potrzeba pilnie wschodniej obwodnicy a właściwe wschodniej i zachodniej aby do tego miasta nie wjeżdżać
#3  ~FurMann  |  poniedziałek, 08 kwietnia 2024 09:03
Kyndy łona pójdzie, no chyba nie po moi parceli, na to zgody nie bydzie. No somsidami moze pójść
#4  ~info projektanta  |  niedziela, 07 kwietnia 2024 11:06
Którędy tzw. obwodnica ma pójść? Czy od ul.Krakowskiej nad Wisłoką i przez Kaczorowy? Proszę dokładnie poinformować - przełożyć dane projektowe na język OBYWATELA.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024