Artykuły
Kolejny odcinek chodnika w Zawadce Osieckiej
03 kwietnia 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 02.04.2024 r. oddano do użytku 200 m betonowego chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1878R Dobrynia – Zawadka Osiecka – Załęże (w km 4+230 – 4+738) str. L) w Zawadce Osieckiej. Kolejne 300 m jest w realizacji i ukończone zostanie w najbliższym terminie.

Zakres prac obejmował wykonanie wykopu pod zarurowanie, zarurowanie z rur kanalizacyjnych, wykonanie studni rewizyjnych i wykonanie przykanalików do studni ściekowych wraz ze studniami ściekowymi. Zabiegi te umożliwiły poszerzenie jezdni na całej długości do szerokości 5,5 m. Dodatkowo zamontowano betonowy krawężnik, obrzeża chodnikowe, wykonano podbudowę pod chodnik oraz utwardzono pobocze z kostki brukowej i wykonano umocnienie prawostronnego rowu. Droga nadal jednak pozostaje niebezpieczna na odcinku 100 metów w kierunku do nowego odcinka drogi wraz ze ścieżką pieszo-rowerową.

Adam Pawluś - Starosta Jasielski podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, szczególnie Pani Irenie Baciak, która z wielką troską o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców ale przede wszystkim dzieci, zabiegała o budowę tego chodnika. To dzięki jej zaangażowaniu uczniowie będą mogli bezpiecznie dotrzeć do mieszczącej się niedaleko szkoły.

Radna zaapelowała również o dalszą kontynuację chodnika celem bezpieczniejszego przejścia na odcinku do ścieżki pieszo-rowerowej.

Irena Baciak – Radna Rady Powiatu i Dyrektor Zespołu Szkół w Zawadce Osieckiej wraz z Andrzejem Stachurskim – Wójtem Gminy Osiek Jasielski oraz Tadeuszem Gumiennym – Radnym tej Gminy, podziękowali Zarządowi Powiatu na czele ze Starostą Jasielskim za wykonanie tego niezwykle ważnego i potrzebnego dla mieszkańców zadania. Wyrazili również chęć na dalszą dobrą i owocną współpracę, która będzie korzystnie wpływać na życie mieszkańców wsi.

Roboty drogowe zrealizowane zostały w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa chodników przy drogach powiatowych”, a wykonawcą przedsięwzięcia był Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle.

Koszt tej inwestycji to ok. 200 tys. zł. Środki na jej realizację pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego, przy pomocy rzeczowej o wartości 70 tys. zł., której udzieliła Gmina Osiek Jasielski.

W wydarzeniu wzięli udział: Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Ryszard Lisowski – Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Irena Baciak – Radna Rady Powiatu w Jaśle, Mateusz Lechwar – Radny Rady Powiatu w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz – Dyrektor PZD w Jaśle, Zbigniew Abratowski – Inspektor Nadzoru w PZD w Jaśle, Andrzej Stachurski – Wójt Gminy Osiek Jasielski, Tadeusz Gumienny – Radny Gminy Osiek Jasielski

 

Liczba odsłon: 1182


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~dziękuję  |  czwartek, 04 kwietnia 2024 07:50
Ten dziękuje tej to dziękuje temu oni dziękują im ten dziękuje im tylko za co za 200 metrów chodnika. Jaka inwestycja taka kampania wyborcza. Jeszcze dwa dni myślę że zaraz będą uroczyście dziękować za otwarcie drzwi do sklepu i będą je uroczyście otwierać w blasku fleszy. Tylko pytanie czy ludzie się jeszcze na to nabiorą czy już mają dość tego politycznego cyrku.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024