Artykuły
Coraz bliżej powstania obwodnicy Nowego Żmigrodu!
30 marca 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

26 marca br., Zespół Opiniowania Projektów Inwestycyjnych Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie wspólnie z Powiatem Jasielskim przyjął rozwiązania projektowe budowy obwodnicy Nowego Żmigrodu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 993.

Zarząd Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Zarząd Powiatu w Jaśle oraz gmina Nowy Żmigród podpisali porozumienie w sprawie powierzenia Powiatowi Jasielskiemu opracowania dokumentacji projektowej dla zadania pn.: ,,Budowa obwodnicy Nowego Żmigrodu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 993”.

Porozumienie to określa finansowanie dokumentacji projektowej z budżetu Powiatu Jasielskiego, Województwa Podkarpackiego oraz  gminy Nowy Żmigród. Tryb i termin przekazania pomocy finansowej od gminy dla Powiatu Jasielskiego obejmuje umowa zawarta w dniu 27.03.2024 r. z Wójtem.

Należy podkreślić, że prace projektowe przebiegają zgodnie z harmonogramem, a termin ich ukończenia przewidziany jest na 14 listopada 2024 r.

Rondo w Nowym Żmigrodzie

Warto przypomnieć, że 24 marca realizowany w ramach Programu Interreg Polska – Słowacja 2021–2027 projekt pn.: „Łączymy Pogranicze przez Duklę” zyskał pozytywną ocenę formalną Komitetu Monitorującego.

W ramach projektu po stronie polskiej przewidziano przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Gorlice – Nowy Żmigród –Dukla z drogą wojewódzką nr 992, na rondo w miejscowości Nowy Żmigród. W wyniku realizacji projektu wykonane zostanie skrzyżowanie – rondo o kształcie ósemki, stanowiące połączenie dwóch rond o średnicy zewnętrznej wynoszącej 40,0 m.

Realizacja tego zadania stanowi podstawę do realizacji obwodnicy Nowego Żmigrodu.

SP Jasło

 

Liczba odsłon: 843


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024