Artykuły
Kolejne wsparcie dla Jasła – tym razem na zielono-niebieską infrastrukturę
27 marca 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Ponad 3,2 mln złotych dofinansowania otrzymało Miasto Jasło na realizację projektu „Zielono-niebieska infrastruktura w Jaśle”. Pieniądze te pozwolą na realizację inwestycji związanych z zielenią miejską. Wcześniej miasto otrzymało 2,6 mln zł na rozwój e-usług.

Od dłuższego już czasu Urząd Miasta w Jaśle zajmuje się tematami związanymi z szeroko pojętą zielono-niebieską infrastrukturą. Przeprowadzono między innymi inwentaryzację zieleni miejskiej, trwają prace nad przygotowaniem Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu, a w przygotowywanych miejskich projektach swoje miejsce znajdują elementy związane z dbaniem o środowisko. Wszystko po to, by zmniejszyć podatność Jasła na zmiany klimatyczne oraz stworzyć warunki, które pozwalałyby na stabilny rozwój społeczno-gospodarczy w obliczu istniejących ryzyk.

- Bardzo cieszę się, że nasz projekt uzyskał wsparcie, bo dzięki niemu będziemy mogli wykonać wiele ważnych dla mieszkańców zadań. W prowadzonych z mieszkańcami rozmowach, czy konsultacjach zawsze pojawia się postulat dotyczący zieleni, dlatego staramy się takie inwestycje planować, a później, po uzyskaniu wsparcia, realizować - mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zakres projektu obejmuje:

- przebudowę placu ks. Kołtaka i placu przy Pomniku 600-lecia, - przebudowę zachodniej części rynku (poszerzenie istniejącego terenu zielonego), - budowę kanalizacji deszczowej  wraz ze zbiornikiem retencyjnym i zagospodarowaniem terenu (teren przy cmentarzu komunalnym), - przebudowę placu postojowego przy ul. Jagiełły (zielony parking), - nowe nasadzenia drzew oraz wymianę tych w złym stanie biologicznym, - budowę zielonego przystanku (przy I LO),  - opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu,- działania edukacyjno-informacyjne.

Obecnie trwa procedura podpisywania umowy o dofinansowanie, które pozyskano w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 działanie 2.2 Adaptacja do zmian klimatu.

Cała wartość projektu to blisko 4 mln zł.

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 571


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Ile zarabiają sołtysi w gminie Dębowiec - Wybory sołtysów 16 czerwca 2024 roku
29 maja 2024
16 czerwca 2024 roku odbędą się wybory sołtysów wsi w Gminie Dębowiec. Poniżej przedstawiamy ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024