Artykuły
Edukacja z pasją: uczniowie szkół podstawowych odkryli, co sprawia, że Chemik wyróżnia się na tle innych
20 marca 2024 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło
Edukacja z pasją: uczniowie szkół podstawowych odkryli, co sprawia, że Chemik wyróżnia się na tle innych.

Edukacja to wciąż skuteczny klucz do sukcesu, a szkoła to miejsce, gdzie zaczyna się fascynująca podróż. Zespół Szkół nr 3 w Jaśle to praktyczne miejsce nauki, dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych pod okiem nauczycieli oraz starszych koleżanek i kolegów mogą odkrywać swoje pasje i talenty.

Uczenie się nie zawsze musi być samotnym zadaniem. W rzeczywistości, jednym z najbardziej skutecznych i satysfakcjonujących sposobów nauki jest wspólne działanie. Szczególnie dla uczniów szkół podstawowych, którzy mogą czerpać wiele korzyści z uczenia się od swoich starszych kolegów.

W grudniu uczniowie z 7 klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle wzięli udział w warsztatach kulinarnych poświęconych kuchni podkarpackiej. Warsztaty zostały zorganizowane przez uczniów z klasy III i V kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Anety Mitrut i Małgorzaty Pięty. To była fantastyczna okazja do poznania regionalnych smaków i tradycji kulinarnej naszego regionu. Po teoretycznym wprowadzeniu przyszedł czas na praktyczne działanie - wszyscy z zapałem zabrali się za przygotowywanie proziaków. Atmosfera była niesamowita, a efekty pracy - palce lizać!

W lutym 2024 uczniowie z klasy II o profilu technik robotyk przeprowadzili warsztaty z druku 3D i robotyki w Zespole Szkół Społecznych w Sowinie i Publicznej Szkole Podstawowej w Kołaczycach. Starsi koledzy sprawdzili się w rolach mentorów dla młodszych uczniów. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagając młodszym zrozumieć trudne koncepcje.

Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w rywalizacji przejazdu robotem na czas. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone upominkami z druku 3D. Wszyscy dobrze się bawili.

Opiekunem z ramienia szkoły był pan Damian Matłosz, zawsze gotów pomóc uczniom w ich edukacyjnej podróży.

W lutym i marcu na zajęciach w pracowni chemicznej gościliśmy uczniów klas 7 i 8 z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jaśle. Mieli oni okazję zobaczyć ciekawe doświadczenia chemiczne i zgłębić tajniki chemii w laboratorium naszej szkoły. Dzięki uczennicom z klasy 2d pod opieką pani Marzeny Barzyk mogli doświadczyć, że chemia może być ciekawa. Doświadczenia, które zobaczyli oraz w których mogli sami brać udział były widowiskowe, zaskakujące i kolorowe. Mamy nadzieję, że tak spędzony czas uzupełnił ich wiedzę zdobytą na lekcjach przyrody czy chemii oraz że dobrze się bawili.

Wspólne działanie i uczenie się od starszych koleżanek i kolegów to nie tylko efektywny sposób nauki, ale również źródło wielu pozytywnych emocji. Spotykając się i organizując zajęcia dla uczniów szkół podstawowych z radością i łatwością udowodniliśmy, że nauka może być nie tylko skuteczna, ale również przyjemna.

Materiał: ZS nr 3 w Jaśle

 

Liczba odsłon: 608


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024