Artykuły
Dziś 18 marca 2024 w Foluszu zmarł Wiesław Jajko
18 marca 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dziś 18 marca 2024 roku w Foluszu zmarł Wiesław Jajko.

WIESŁAW MICHAŁ JAJKO

Bez wątpienia był osobą publiczną pretendującą do miana najpopularniejszy jaślanin. Jeszcze niedawno wpisując do wyszukiwarki internetowej Jego imię i nazwisko wyświetlało się hasło: Wiesław Jajko Jasło.

W nazwie konta na fecebooku jawił się ze zdrobniałym imieniem Wiesiu. Lubiło to wiele osób niektórzy z nich dołączyli tu jako znajomi.

W innych zajawkach znajdujemy: Wiesław Michał Jajko - Obywatel Miasta Jasła jako składający kwiaty podczas różnych uroczystości patriotycznych.

Ktoś inny pisze, iż Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Jaśle wspierają bankowcy, policjanci, żołnierze, strażacy oraz Wiesław Jajko.

Dalej są serdeczności: „Z okazji Świąt Wielkanocnych: Dużo zdrowia, radości, „smacznego święconego” oraz Błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego - na dalsze lata życia – te oto życzenia dla wszystkich mieszkańców Jasła i okolic składa znany kolporter gazet „Nowe Podkarpacie”, „Obiektyw Jasielski” - Wiesław Michał Jajko”.

Potem znajdujemy relację z I Jasielskiego Biegu imienia.Jana Pawła II z wynikiem: miejsce 143 czas 1:19:55 Jajko Wiesław Michał Jasło m-50+. Był wszechobecny.

Z pewnością spotykaliśmy Go na każdej imprezie plenerowej, czy uroczystości religijnej. Łatwiej byłoby twierdzić, nie bez pewności, gdzie Wieśka nie było. Bywał, brylował, oceniał. Był pomocny tu i ówdzie.

Na co dzień pogodny, czasem jakby zatroskany. Kiedyś wędrował z pieskiem, nierzadko fantazyjnie wystrojony samotnie przemierzał ulice zagadując przyjaźnie przechodniów.

Ostatnie lata spędził w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Ma swoje miejsce w „Encyklopedii Jasła” wymieniony tu na stronie 214 jako znany jaślanin od wielu lat zajmujący się sprzedażą lokalnych czasopism. Istotnie kolportował „Obiektyw Jasielski” i „Nowe Podkarpacie".

W gazetach tych ongiś drukowane były jego przepisy kulinarne tudzież notki pośmiertne na kolejne rocznice odejścia poświęcone ukochanej mamie Helenie. W Jej XXVII rocznicę śmierci napisał:

Myśl o Matce...

Każdy kwiat zwiędnie, przekwitnie,

Nekrologi - klepsydry zżółkną, potarga je wiatr.

lecz wspomnienie o Tobie Matko nigdy nie

zaniknie w moim sercu, do końca moich dni.

Bo Ty byłaś dla mnie wszystkim - Matko moja.

Popularny w mieście i regionie z dumą mówił także o swym przywiązaniu do Jasła - swojej „Małej Ojczyzny”. Z wzajemnością Wieśku!

„Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią się im płaci”.

Pamiętajmy o Wieśku…

Zbigniew Julian Dranka

Wiesław - to ikona mojego Jasła.

W imieniu mieszkańców Jasła, zawsze z należytym honorem składał kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza - wtedy widziały Go także i fotografowały lokalne media. Dlatego dużo Go w sieci zostanie na pamiątkę. Wiesław chodził tam, bo chciał - a inni, bo musieli i im wciąż wypadało.

Zawsze mile widziany i oklaskiwany wszędzie, gdzie się pojawiał.

Pamiętam, jak w każdą środę wiele lat temu przemierzał pieszo Jasło trzymając w ręku cały plik gazet "Nowe Podkarpacie".

Od sklepu do sklepu - ze śpiewem na ustach i saszetką.

Widywany wszędzie, gdzie tylko można sobie było wyobrazić.

Kiedyś wybitny kucharz, który chwalił się, że potrafi zrobić najlepszą golonkę na świecie. Pomocny, uczynny i z uśmiechem na twarzy zawsze przyjmowany przez mieszkańców Jasła. Później, Jego drogi się trochę skomplikowały...

Wiesław, od lat kiedy przebywałeś poza Jasłem i spokojną drugą część życia zapewniono Ci w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu,

wiedziałem, że na próżno szukać Twojego dowcipu, z którym zawsze przychodziłeś.

Śpij spokojnie.

Jasło będzie Cię pamiętać.

Zapisałeś się bracie pięknie w moim Jaśle.

Daniel

Liczba odsłon: 4314


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024