Artykuły
Czy kandydat do Rady Powiatu w Jaśle zdecyduje się rozdawać ulotki wewnątrz jasielskiego kościoła
19 marca 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Pomimo, że polskie prawo wyborcze nie zakazuje prowadzenia agitacji wyborczej przed i w kościołach, przy czym to zjawisko jest silnie krytykowane przez opinię publiczną.

Jeden z kandydatów do Rady Powiatu w Jaśle,  stoi przed wejściem do jasielskich kościołów, nachalnie zaczepia osoby wychodzące ze mszy i  rozdaje swoje ulotki wyborcze. 

Kościół Fara w Jaśle

 

W kościołach, pomieszczeniach kościelnych i przed wejściem do kościołów nie może być prowadzona żadna agitacja wyborcza, niezależnie od światopoglądu kandydata - czytamy w komunikacie KEP.

Świątynie są miejscami modlitwy, głoszenia Ewangelii i sprawowania liturgii, a nie miejscem rozdawania ulotek.

Wielu katolików jest zaangażowanych w życie polityczne Jasła i powiatu jasielskiego, do czego mają pełne prawo. Jednakże promocja kandydatów w wyborach , nie może odbywać się w kościołach.

Świątynie, pomieszczenia kościelne oraz teren wokół kościołów, nie są miejscami, w których można agitować politycznie, rozdawać ulotki, rozwieszać plakaty, czy też  banery wyborcze - stwierdza komunikat KEP.

Jako mieszkańcy Jasła nie możemy zgodzić się na to, żeby agitacja wprowadzana została do  jasielskich kościołów lub odbywała się podczas lub po wydarzeń religijnych.

 - Mamy nadzieję, że kandydat prowadzący agitację wyborczą przed jasielskimi kościołami, nie zostanie wybrany do Rady Powiatu w Jaśle. "Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga" - powiedziała nam jedna z oburzonych osób wychodzących z jasielskiej Fary. 

Red.

Liczba odsłon: 2456


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~mb  |  niedziela, 24 marca 2024 13:57
Idiotyczny pomysł !!!
Jak można głosować na takiego kandydata, który wymyślił taką głupotę?
Jak dużą głupotę może wymyślić jako przyszły radny ???
y pomysł !!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024