W najbliższą niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, podkarpaccy policjanci zadbają o bezpieczeństwo zarówno kwestujących, jak i uczestników Finału. Funkcjonariusze prowadzą szkolenia dla wolontariuszy i sprawdzają, czy zbiórki są prowadzone przez uprawnione do tego osoby. W tym roku mundurowi z Podkarpacia włączyli się także w licytacje na rzecz WOŚP.
W tym roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 32. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”, a celem – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. W wielu podkarpackich miastach zaplanowano liczne wydarzenia, podczas których wolontariusze z charakterystycznymi puszkami zbierać będą darowizny.
Tegoroczne aukcje WOŚP są okazją do wylicytowania policyjnego misia - https://tiny.pl/czg9r
Zachęcamy do licytacji.
Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.
Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.
Porady dla wolontariuszy
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.
Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo.
Pamiętajmy, aby będąc świadkiem niepokojących sytuacji, jak najszybciej powiadomić obecne na miejscu służby lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.
Liczba odsłon: 1246