Artykuły
Janusz Starzak przejął obowiązki dyrektora RDLP w Krośnie
26 stycznia 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 25 stycznia Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych, odwołał Marka Mareckiego z funkcji dyrektora RDLP  w Krośnie. Jednocześnie pełnienie obowiązków dyrektora powierzył Januszowi Starzakowi, dotąd nadleśniczemu Nadleśnictwa Sieniawa.

Janusz Starzak - dyrektor RDLP w Krośnie

Mgr inż. Janusz Starzak jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie - w 2002 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera na kierunku leśnictwo. W 2010 roku ukończył studia podyplomowe „Ochrona przyrody – podstawy naukowe, uwarunkowania prawne i praktyczne zastosowanie w działalności zawodowej” w Instytucie Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Pracę zawodową zaczął w 1988 roku w Nadleśnictwie Sieniawa kolejno na stanowiskach stażysta, podleśniczy, leśniczy, inżynier nadzoru. Od maja 2011 do października 2012 roku pracował w Dyrekcji Generalnej LP jako inspektor Lasów Państwowych, a w latach 2012 - 2015 w RDLP w Krośnie jako główny specjalista Służby Leśnej. W okresie od 13 lutego 2015 r. do 14 marca 2016 r. był nadleśniczym Nadleśnictwa Oleszyce a następnie pracował jako inspektor Lasów Państwowych i główny specjalista SL w Wydziale Kontroli i Audytu Wewnętrznego RDLP w Krośnie. Od grudnia 2018 roku był nadleśniczym Nadleśnictwa Sieniawa.

- Uważam, że prowadzimy naszą działalność zgodnie z regułami prawa stanowionego i praw przyrody a w pracy stawiam na państwa zaangażowanie, profesjonalizm, szacunek do ludzi i otwartość na nowe wyzwania - deklarował dyrektor Starzak podczas pierwszego spotkania z załogą. – Wiemy, że przed nami większe niż kiedykolwiek oczekiwania społeczne od lasów i musimy szukać dróg do ich spełnienia, poszukiwać kompromisów i łagodzić konflikty, które nikomu nie służą.

Nowy szef RDLP w Krośnie jest żonaty, ma troje dorosłych dzieci. Lubi jeździć na rowerze, uprawia siatkówkę i piesze wędrówki.

 

Tekst: Edward Marszałek

rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Fot. Arch. Nadl. Sieniawa

 

Liczba odsłon: 969


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024