Artykuły
„Teleanioł jasielski” wyróżniony na Podkarpaciu
12 grudnia 2023 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle wyróżniony za Projekt „Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych”.

Nagrodę otrzymano w kategorii „Mistrz zdrowia” w ramach III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”, którego celem było wyłonienie najbardziej efektywnych przedsięwzięć dofinansowanych w ramach Regionalnego Programu Ochrony Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

Projekt skierowany był do 35 osób powyżej 60 roku życia. Uczestnicy sami wybierali zaufanego sąsiada lub sąsiadki, którym GOPS zlecał opiekę i wsparcie nad seniorem przez 40 godzin w miesiącu. Osoby starsze miały również dostęp do opasek życia, które umożliwiały automatyczne wysyłanie powiadomienia w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia do Centrum Teleopieki. Osoba sprawująca opiekę nad osobą niesamodzielną również otrzymywała powiadomienie o zagrożeniu seniora.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w oddanie głosów.

UG Jasło

 

Liczba odsłon: 638


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Ile zarabiają sołtysi w gminie Dębowiec - Wybory sołtysów 16 czerwca 2024 roku
29 maja 2024
16 czerwca 2024 roku odbędą się wybory sołtysów wsi w Gminie Dębowiec. Poniżej przedstawiamy ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024