Artykuły
Piknik Kolejowy z okazji Dnia Dziecka
09 czerwca 2023 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

W piątek, 2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, już po raz szósty zorganizowano Piknik Kolejowy. Tym razem odbył się w Bieczu, gdzie, na stacji przy odrestaurowanym dworcu kojowym, dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Spotkanie było także okazją do podsumowania kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”, zrealizowanej przez inicjatywę Kolej na Jasło.

To właśnie dzieci, które w ostatnich kilku miesiącach gościły w swoich klasach Adama Filara, ambasadora akcji „Bezpieczny Przejazd” otrzymały zaproszenie na piątkowy piknik. – Zaangażowanie w kampanię społeczną „Bezpieczny Przejazd” jest jednym z kluczowych obszarów działalności inicjatywy Kolej na Jasło. Jako ambasador „Bezpiecznego Przejazdu” od kilku już lat odwiedzam uczniów szkół podstawowych, aby mówić dzieciom o tym, jakie konsekwencje niesie z sobą brawura i łamani przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych. To bardzo ważne. Wciąż bowiem, w całej Polsce, w obrębie infrastruktury kolejowej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Chcemy to zmienić. W ostatnim czasie odwiedziliśmy uczniów szkół podstawowych w Skołyszynie i Bieczu. Stąd też otrzymały one od nas zaproszenie na szóstą już edycję Pikniku Kolejowego, który postanowiliśmy dla odmiany zorganizować w Bieczu – mówi Adam Filar, pomysłodawca imprezy i jeden z twórców inicjatywy Kolej na Jasło.  

Na piknik przybyło kilkudziesięciu uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych w Bieczu i Skołyszynie. Czekało tam na nie wiele atrakcji. Dzieci mogły zobaczyć drezynę, która do Biecza przyjechała z Nowego Sącza. O swojej pracy opowiedzieli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Jasła oraz strażacy z OSP Pusta Wola, OSP Biecz i Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach, którzy chętnie prezentowali dzieciom sprzęt i wozy strażackie.

Na dzieci czekał również słodki poczęstunek. Smaczne przekąski serwowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bieczu.

Piknikowi towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – „Bezpieczny Przejazd”. Zwycięskie prace wystawione zostały na tablicach ustawionych w pobliżu budynku bieckiego dworca kolejowego. Autorzy najpiękniejszych otrzymali nagrody, które wręczali: poseł na Sejm RP Patryk Wicher, starosta jasielski Adam Pawluś, burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal oraz druh Stanisław Święch - prezes ZOP ZOSP RP w Jaśle.

Powiat Jaśło 

Liczba odsłon: 990


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024