Artykuły
W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej ponownie gościła młodzież z „Erazmusa+”
07 grudnia 2022 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło
Starosta Jasielski Adam Pawluś gościł  młodzież z Litwy, Ukrainy i Polski, która odwiedziła Starostwo Powiatowe w Jaśle.

W minionym tygodniu Starostwo Powiatowe w Jaśle gościło uczestników projektu „Mistrzowie gry poważnej. Serious gaming dla społeczności lokalnej”, realizowanego w ramach programu „Erasmus+”. Młodzież spotkała się z włodarzem powiatu -  Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem, który powitał ich w gościnnej Ziemi Jasielskiej.

Agata Augustyn Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy, Promocji i Spraw Społecznych pokazała młodzieży jasielski rynek oraz kościół farny. Kolejnym punktem odwiedzin było zwiedzanie budynku Starostwa Powiatowego oraz komórek organizacyjnych, w których młodzież mogła zapoznać się z działaniem Urzędu z perspektywy pracujących w nim urzędników.

Spotkanie uczestników projektu z Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem  odbyło się w sali konferencyjnej. Rozpoczęło się od przedstawienia głównych założeń działalności Starostwa Powiatowego. Starosta przedstawił młodzieży historię i atrakcje turystyczne naszego regionu. Podkreślał, iż powiat jasielski jest dwa razy większy od Malty – najmniejszego kraju w Unii Europejskiej, a w Ożennej jeszcze niedawno było przejście graniczne, które formalnie nie istnieje od przystąpienia Polski do układu z Schengen.

Młodzież w ramach realizowanego projektu w dniach od 28 listopada do 5 grudnia  przebywała w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej. Głównym celem projektu jest nabycie wiedzy i kompetencji obywatelskich ważnych dla aktywnego udziału w życiu społeczności lokalnych. Praca podczas wymiany przebiegała z wykorzystaniem narzędzi edukacji pozaformalnej, a jej celem było przygotowanie uczestników do działań partycypacyjnych i zwiększenia świadomości tego, jak funkcjonują społeczności lokalne w Polsce, na Litwie i Ukrainie. Projekt ma pomóc odpowiedzieć na pytania, w jaki sposób młodzież może uczestniczyć w życiu lokalnym i jaką rolę ma do spełnienia. Dzięki wykorzystaniu gier poważnych i symulacyjnych młodzi ludzie przekonali się, ze edukacja obywatelska może być fascynująca i że warto się w nią zaangażować. Ponadto spotkali się ze społecznościami lokalnymi – organizacjami pozarządowymi i dziennikarzami. Był to czas i miejsce wymiany informacji i poglądów na temat praw człowieka i obywatela oraz funkcjonowania jednostki w społeczności lokalnej.

Na koniec nie zabrakło drobnych powiatowych upominków.

Liczba odsłon: 1432


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów
20 kwietnia 2024
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle zaprasza do zapoznania się z info..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024