Artykuły
Projekty: Rzeczy Specjalne – konkurs czytelniczy dla młodzieży
07 października 2022 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

5 października 2022 roku w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” odbył się konkurs czytelniczy dla młodzieży „Rzeczy Specjalne”.

Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się znajomością fabuły książki Marcina Szczygielskiego „Oczy Michaliny”. W pierwszej części rozwiązywali test, składający się z pytań dotyczących bohaterów i zdarzeń opisanych w książce. Następnym etapem było wybranie spośród przygotowanych słów, tych które najlepiej opisywały jakie właściwie są te Rzeczy Specjalne. Ostatnie zadanie polegało na przyporządkowaniu opisów i zdjęć do każdej kategorii Rzeczy Specjalnych. Choć zadania na pierwszy rzut oka wydawały się proste, wymagały od uczestników nie tylko gruntownej wiedzy na temat książki, ale również skupienia, logicznego myślenia i łączenia faktów.

Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży, popularyzacja książek polskich autorów, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania faktów, sprawdzenie znajomości przeczytanych treści oraz wzbogacenie słownictwa poprzez obcowanie z językiem literackim.

Po przeliczeniu punktacji, jury ogłosiło wyniki:

- I miejsce – Martyna Fortuna – Zespół Szkół w Dębowcu

- II miejsce – Natalia Żmijewska – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle

- III miejsce ex aequo – Milena Gałuszka i Zuzanna Wojcieszek – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle

Wręczenie nagród nastąpi podczas spotkania autorskiego z Marcinem Szczygielskim, które zostało zaplanowane na 20 października 2022.

Projekt „Biblioteka zawsze po drodze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Liczba odsłon: 1034


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów
20 kwietnia 2024
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle zaprasza do zapoznania się z info..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024