piątek, 25 czerwca 2021, imieniny: Albrecht, Łucja
Artykuły
Starosta Jasielski Adam Pawluś pamięta o strażakach
04 maja 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 Poniżej publikujemy pismo Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia skierowane do strażaków z okazji ich święta. 

Adam Pawluś - Starosta Jasielski         

Szanowni Strażacy!

Druhny i Druhowie!

Z okazji Dnia Strażaka, który dzisiaj przypada, pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz zadowolenia z trudnej i ofiarnej pracy, jaką wykonujecie.

Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, niejednokrotnie narażacie własne zdrowie, a nawet życie. Jesteście wszędzie tam, gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie, życie i mienie. Stajecie do walki ogniem, wodą i skutkami nawałnic. Jesteście na miejscu katastrof i wypadków drogowych. Angażujecie się również w życie społeczne i kulturalne Powiatu Jasielskiego, uczestnicząc w różnego typu wydarzeniach, często je zabezpieczając, zapewniacie tym samym bezpieczeństwo ich uczestnikom.

W tym szczególnym dniu za to zaangażowanie, za ofiarną postawę oraz pomoc potrzebującym serdecznie dziękuję.

Szczególne słowa uznania chciałbym skierować do Strażaków – Ochotników!

Jesteście wyjątkowymi ludźmi, społecznikami, którzy niejednokrotnie jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadków i zdarzeń losowych niosąc pomoc, a wiadomo, że wówczas każda sekunda jest na wagę złota, często decyduje o ludzkim zdrowiu i życiu. Mimo iż na przestrzeni lat unowocześniał się sprzęt i wyposażenie, niezmienne i najważniejsze pozostało strażackie zaangażowanie i gotowość niesienia pomocy, czym wykazujecie się w każdej akcji.

Raz jeszcze dziękuję za ofiarna służbę, trud i wysiłek włożony w pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Jasielskiego. Ze swej strony deklaruję pomoc i poparcie dla Waszych działań. Życzę, by służba drugiemu człowiekowi dawała Wam satysfakcję i poczucie spełnienia, a Św. Florian – Wasz Patron – niech czuwa nad Wami nie tylko podczas akcji, ale także w życiu codziennym.

 

STAROSTA JASIELSKI

Adam Pawluś    

 

Liczba odsłon: 905


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Sieka  |  środa, 05 maja 2021 00:00
Oddaj kasę za przegramy proces z dyr I LO
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze” w Krempnej
24 czerwca 2021
W Gminie Krempna uruchomiony został punkt konsultacyjno-inform acyjny Rządowego Programu „Czyst..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021