piątek, 25 czerwca 2021, imieniny: Albrecht, Łucja
Artykuły
Boisko treningowe przy ulicy Śniadeckich już otwarte
06 września 2020 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

Miłośnicy piłki nożnej mogą korzystać z nowo powstałego boiska treningowego przy ul. Śniadeckich. Dzięki tej inwestycji, która została sfinansowana wyłącznie ze środków miejskich, będą się tu mogły odbywać całoroczne treningi piłkarskie, również w godzinach wieczornych. 

– Po wielu latach mamy w końcu obiekt, na który czekało wiele osób, klubów i stowarzyszeń. W tym miejscu chciałbym szczególnie podziękować radnym, dzięki którym mogliśmy przeznaczyć środki z miejskiego budżetu na wykonanie tego boiska, a także poprzedniemu oraz obecnemu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówił podczas otwarcia burmistrz Jasła, Ryszard Pabian, jednocześnie wspominając o modernizacji boiska trawiastego, na którym do tej pory swoje mecze grali Czarni Jasło.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Ryszard Pabian burmistrz Jasła, Elwira Musiałowicz-Czech zastępca burmistrza, Henryk Rak przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, obecny i były dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Dyląg i Tadeusz Baniak oraz młoda zawodniczka klubu AP Czarni Jasło. Obiekt poświęcił  ks. dziekan Zbigniew Irzyk. W uroczystym otwarciu udział wzięli: radni Rady Miejskiej Jasła Krystyna Sikora, Marcin Węgrzyn i Robert Hap oraz działacze sportowi Jan Betlej i Piotr Samborski.

Nowo powstałe boisko czynne będzie codziennie w godz. od 8 do 22 i będzie dostępne dla szkół na realizację zajęć wychowania fizycznego, dla klubów sportowych na organizację zawodów sportowych i zajęć treningowych, a także dla osób fizycznych na rekreacyjne uprawianie sportu. Szczegółowy regulamin i cennik znajdują się na stronie www.mosir-jaslo.pl, tam również znajdują się numery telefonów pod którymi można dokonywać rezerwacji.

Dla przypomnienia

Koszt zadania „Przebudowa boiska sportowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle” wyniósł 3,4 mln złotych i pomimo tego, że Miasto złożyło wniosek  w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jeszcze w marcu 2018 r., to nie udało się na to zadanie otrzymać środków (marzec 2019). Po otrzymaniu ostatecznej decyzji Ryszard Pabian burmistrz Jasła zawnioskował do Rady Miejskiej Jasła, by boisko treningowe powstało bez względu na to czy Miasto otrzyma dotacje czy też nie. Tak też się stało, Rada wyraziła zgodę na realizację tego działania ze środków miejskich.

 

Prace przy przebudowie rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku i trwały rok. Polegały na zmianie nawierzchni boiska na sztuczną, boisko o wymiarach pola gry 100 x 64m zostało ogrodzone i oświetlone masztami o wysokości 16 m. Poza tym zamontowane zostały piłkochwyty i zakupione  profesjonalne bramki aluminiowe.

UM Jasła 

Liczba odsłon: 622


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze” w Krempnej
24 czerwca 2021
W Gminie Krempna uruchomiony został punkt konsultacyjno-inform acyjny Rządowego Programu „Czyst..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021