piątek, 25 czerwca 2021, imieniny: Albrecht, Łucja
Artykuły
VI ULTRAMARATON MAGURSKI
03 września 2020 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

 W weekend 14-15 sierpnia oczy biegowego świata były zwrócone na Krempną, gdzie po raz szósty odbywał się Ultramaraton Magurski. Pomimo sanitarnych obostrzeń, które niestety towarzyszą obecnie każdemu biegowemu wydarzeniu, organizatorom udało się znów zorganizować piękną imprezę, która corocznie przyciąga w Beskid Niski setki amatorów biegania.

Tym razem zawody odbywały się przez dwa dni. W piątkowy wieczór wystartowało prawie 240 uczestników półmaratonu MaguRun, zaś sobota stała pod znakiem biegów Ultra. O piątej rano ponad 250 biegaczy ruszyło na ścieżki Magurskiego Parku Narodowego, by zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale i upalną pogodą.

Na dystansie półmaratonu wygrał Bartosz Ceberak z Rzeszowa, a wśród pań z czasem (2h 6 minut) na mecie najszybciej pojawiła się Beata Mazan z Krosna.

Absolutnym ‘objawieniem’ okazał się przybyły ze Słowacji, Patrik Milata, który Magurski Ultra Run (68km) pokonał w 5:32:24. Aby w takim czasie pokonać ten trudny i górzysty dystans biegł ze średnią prędkością ponad 12 km/h, czyli mniej więcej z taką prędkością, z którą wiele osób jeździ na rowerze. Na kobiecym podium najwyższe miejsce zajęła Zuza Wałach-Biśta z Katowic, przybiegając w czasie 7h 53 minut. Bieg na tym dystansie ukończył również mieszkaniec Krempnej, Łukasz Pajęcki - serdecznie gratulujemy.

Na trasie Ultra 100+ km tradycyjnie wygrał Rafał Kot, który co roku odwiedza Krempną i w wywiadach często zachwala piękno Beskidu Niskiego. Na dobiegnięcie do mety potrzebował 10h 13 minut. Wśród pań, z czasem 12,5 godziny, zwyciężyła Kamila Grzelak.

Gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim, którzy ukończyli weekendowe biegi, bowiem upał dawał się mocno we znaki i ponad trzydziestu zawodników musiało zrezygnować, schodząc z trasy. Cieszymy się, że pomimo sanitarnych ograniczeń, organizatorom udało się przeprowadzić piękną imprezę, dzięki której setki osób mogły zakochać się w naszym Beskidzie Niskim.

Całe to wydarzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia Urzędu Gminy Krempna, Magurskiego Parku Narodowego, Stowarzyszenia Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna oraz, działającego jako Partner Biegu, Województwa Podkarpackiego, które nieustannie zaprasza do odkrywania atrakcji Podkarpackiego (www.podkarpackie.eu).

UG Krempna 

Liczba odsłon: 549


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze” w Krempnej
24 czerwca 2021
W Gminie Krempna uruchomiony został punkt konsultacyjno-inform acyjny Rządowego Programu „Czyst..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021