Artykuły
"Trzej Pancerni" i "RoboCopy"– sukces jutro i dziś!
24 kwietnia 2024 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół nr 3 pokazali, że są bezkonkurencyjni w robotyce, bowiem sukcesy sypią się jak z rękawa. Nie ma konkursów czy zawodów, w których by nie triumfowali. 

19 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbył się konkurs ,,Najlepsza praca własna uczniów” zorganizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Rzeszowie. Skierowany był on do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Podkarpacia. Jego celem było między innymi pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu techniki stanowiącej podstawę rozwoju dzisiejszego społeczeństwa oraz wyłonienie najbardziej utalentowanych kandydatów na studentów wyższych uczelni o kierunku technicznym. W rywalizacji wzięło udział 18 drużyn, w tym  dwie z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle. „Trzej Pancerni” w składzie: Damian Iwanicki, Jakub Lechwar oraz Mateusz Zagórski zdeklasowali przeciwników. Ich praca "Ofensywa Trzech Pancernych na zawody robotyczne" zajęła 1. miejsce, natomiast projekt uczniów klasy 1e - Dawida Dziadosza i Krystiana Marszałka - "Kreatywne projekty RoboKopów" otrzymał wyróżnienie.

Kolejne zwycięstwa zespoły z Chemika zdobyły 20 kwietnia na zawodach robotycznych podczas „XV Edycji Robotic Arena” we Wrocławiu.

RoboKopy”, czyli Dawid Dziadosz i Krystian Marszałek wywalczyli 1. miejsce w kategorii Horizon Combat Rhino /kategoria walk robotów do 1kg/, a ich starsi koledzy "Trzej Pancerni" otrzymali wyróżnienie w kategorii Freestyle z robotem Dzikiem.

Warto podkreślić, że w zawodach zorganizowanych przez Politechnikę Wrocławską walczyło ponad 100 robotów w 16 różnych konkurencjach.

Zmaganiom i zastosowanym rozwiązaniom technicznym przyglądali się przedstawiciele firm z branży technologicznej.

To tylko kilka przykładów na to, jakim strzałem w dziesiątkę okazał się dla tych młodych pasjonatów nauki wybór Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle. Jak widać, szkoła ta zapewnia młodzieży wspaniałe warunki do rozwijania ich pasji. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, Chemik stworzył dla nich wyspecjalizowaną pracownię, wyposażoną w wysokiej klasy sprzęt, który pozwala urzeczywistniać najbardziej  fantastyczne wyobrażenia robotyczne. Jako jedyna szkoła w powiecie jasielskim Chemik kształci przyszłych inżynierów robotyków, a także inspiruje do tworzenia, eksperymentowania i realizowania najbardziej wyszukanych pomysłów.

Logo szkoły "Lepszy Ty w ZS3" - jak się okazuje - ma pokrycie w rzeczywistości, bowiem każdy uczeń ma szansę na rozwój w swoim tempie i według własnych potrzeb. A to wszystko dzięki nauczycielom-profesjonalistom, którzy są bezgranicznie oddani swoim wychowankom.

Szczególne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie należą się: panu Damianowi Matłoszowi z ZS3 oraz panu Dominikowi Mitorajowi z Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle.

Uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle wspierają w rozwijaniu pasji i w realizacji projektów następujący sponsorzy: PRDM Jasło, Kronospan, Jafar Jasło, ERKO, HABYS Global, Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, PGZK-Jasiel, Stal-Met, CHEMFOR Jasło, Ubezpieczenia & Finanse - Bożena Ankier Jasło.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za zaufanie i wiarę w młodego człowieka, który pragnie przenosić góry.

Materiał: ZS nr 3 w Jaśle

 

Liczba odsłon: 376


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
ZASIŁKI – dyżur telefoniczny Oddziału ZUS w Jaśle
24 czerwca 2024
W poniedziałek, 24 czerwca, odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024