środa, 12 maja 2021, imieniny: Dominik, Jan
Artykuły
Tomasz Poręba o walce z dopingiem i organziacji Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023
11 lutego 2020 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

Tomasz Poręba spotkał się dziś z Komisarz Marią Gabriel. Głównymi tematami była walka z dopingiem i organizacja Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

 

 

Podczas spotkania Tomasza Poręby z komisarz Gabriel, odpowiadającą w Komisji Europejskiej za badania, kulturę i rozwój sportu, w pierwszej kolejności poruszono temat walki z dopingiem w Unii Europejskiej. Komisarz Gabriel  i Europoseł Poręba byli zgodni, że walka z dopingiem to cel, który powinien być wspólny dla Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, ale też dla państw członkowskich. Ważne aby z jednej strony zwiększyć środki na walkę z dopingiem w sporcie, a z drugiej  podnieść poziom edukacji w tym temacie. 

 

Drugim ważnym tematem, który Tomasz Poręba poruszył w trakcie spotkania była organizacja Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Europoseł Tomasz Poręba, który mocno zabiegał o Igrzyska i z ramienia PKOL odpowiada za ich organizację, zwrócił się z prośbą do komisarz Gabriel o możliwość wspólnego zbadania ewentualnych obszarów współpracy pomiędzy Komisją Europejską, a organizatorami tego ważnego wydarzenia.  

 

"Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego spotkania z Komisarz Marią Gabriel. Udało się poruszyć dwie istotne dla sportu kwestie i liczę, że spotkanie to będzie początkiem owocnej współpracy z Komisją Europejską w przyszłości"dodał Tomasz Poręba.

 

Biuro Prasowe

GEKiR

 

 

 

 

Liczba odsłon: 1694


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021