Artykuły
To będzie wyjątkowo ciekawa noc w GEN-ie!
16 maja 2024 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Noc Muzeów to doskonała okazja nie tylko do zwiedzenia miejsc zajmujących się szeroko pojętym upowszechnianiem kultury. W rolę nocnych marków chętnie wcielają się również pasjonaci nauki i nowych technologii. Postanowiliśmy zatem wykorzystać ten fakt, zapraszając Was na wieczorne seanse filmów VR, spotkanie z grami planszowymi i fabularnymi, pełen zagadek i tajemnic quest oraz zwiedzanie Strefy Ekspozycyjnej, w której znajdziecie ponad sześćdziesiąt interaktywnych eksponatów. Na Noc Muzeów 2024 w GEN-ie zapraszamy już w najbliższą sobotę (18 maja br.).

Wstęp jest bezpłatny!

Jest taka noc w roku, podczas której drzwi muzeów, teatrów, galerii sztuki, instytutów i centrów naukowych, pozostają szeroko otwarte dla wszystkich osób, które nie zawsze mają czas na to, aby odwiedzić je w zwyczajowych godzinach otwarcia. Wśród miejsc, które mieszkańcy Jasła będą mogli odwiedzić w ramach Nocy Muzeów nie mogło zabraknąć Generatora Nauki GEN.

Wszystkich pasjonatów nauki, nowych technologii, gier planszowych i zagadek zapraszamy w sobotę (18 maja br.) w godz. od 18.00 do 22.00. W programie wydarzenia znajdziecie sporo ciekawych atrakcji.W pracowni wirtualnej rzeczywistości będą czekać na Was seanse filmów VR. Zaplanowaliśmy aż pięć pokazów (godz. 18.15, 19.00, 19.45, 20.30, 21.15). W każdym z nich będzie mogło wziąć udział dwadzieścia osób. Taką właśnie liczbą gogli dysponujemy bowiem w nowo wyposażonej pracowni. Zapisy na poszczególne seanse prowadzimy pod numerem tel. 13 448 25 00.

Powodów, dla których w sobotni wieczór warto odwiedzić GEN, będzie znacznie więcej. Fani gier planszowych i fabularnych otrzymają niepowtarzalną okazję do tego, aby ponownie spotkać się nad planszą w doborowym towarzystwie. Tym razem zabierzemy Was do pełnego tajemnic świata snów i fantastyki. Zaczniemy od cieszącej się niesłabnąca popularnością gry „Dixit” i dodatków do niej: „Wizje”, „Zwierciadła” i „Wspomnienia”. W atmosferze zachodzącego słońca sięgniemy po tytuły otoczone aurą tajemniczości. Nie zabraknie wśród nich nowości. W sobotni wieczór czekać będą na Was gry: „Smoki”, „Sen”, „Koty”, „Calico”, „Strachu ciachu”, „Duszki”, „Mindbug”, „Zakodowany zamek”.

W sobotę zaprosimy Was również do bezpłatnego zwiedzenia Strefy Ekspozycyjnej w której znajdziecie ponad sześćdziesiąt fascynujących eksponatów, które pozwolą Wam lepiej poznać tajemnice niektórych zjawisk fizycznych oraz procesów chemicznych.

W programie wydarzenia znalazło się także miejsce dla niekonwencjonalnej gry terenowej, jaką jest quest. Udział w zabawie będzie dla Was ciekawą formą eksploracji Generatora Nauki GEN. W grze może wziąć udział niemal każdy, kto lubi rozwiązywać zagadki, bez względu na wiek. Biorąc udział w queście podążycie śladami trzech wybitnych ludzi nauki - Ignacego Łukasiewicza, Rudofla Weigla i Hugona Steinhausa. Analiza wskazówek pozwoli Wam rozwiązać hasło główne, a co za tym idzie odkryć miejsce ukrycia skarbu.

Zapraszamy na wieczór pełną atrakcji!   

Liczba odsłon: 426


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
ZASIŁKI – dyżur telefoniczny Oddziału ZUS w Jaśle
24 czerwca 2024
W poniedziałek, 24 czerwca, odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024