Artykuły
Sztuka ludowa w kolorach
13 listopada 2023 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Pełne różnorodności i barwnych zestawień kolorystycznych obrazy Zuzanny Kłapkowskiej podziwiano podczas uroczystego wernisażu w Galerii JDK, który odbył się 9 listopada br.

Zuzanna Kłapkowska należy do grona młodych, początkujących artystów. Jest to jej pierwsza indywidualna wystawa. Prace, które tworzy doskonale współgrają z obszarem jej zainteresowań. Ponadto jest stypendystką prezydenta Wrocławia.

– Na tej wystawie prezentuję prace, które powstawały na przestrzeni ostatnich trzech lat. Pierwszym etapem były kompozycje abstrakcyjne, które powstały przez to, że obserwowałam rośliny i zmiany zachodzące w naturze, kamienie i później starałam się je oddać w malarstwie. Drugim etapem były formy przestrzenne, gdzie wykorzystałam origami, sztukę składania papieru. Przez te poszukiwania związane z szeroko rozumianą sztuką papieru, jakby doszłam do wycinanek ludowych i jestem bardzo zauroczona taką szczerością i prostolinijnością artystów ludowych, dlatego chciałam to oddać w swoim malarstwie – powiedziała artystka.

Uczestnicy wernisażu byli pod ogromnym wrażeniem kunsztu malarskiego Zuzanny Kłapkowskiej i nie kryli słów zachwytu.

–Te prace są bardzo kolorystyczne. Mocno rzucają się w oczy i sprawiają, że człowiek przenosi się w inny świat. Składam wyrazy szacunku i uznania dla tej młodej artystki, a szczególnie za zaangażowanie i włożony trud w powstanie tych dzieł – powiedział pan Marcin, jaślanin.

Oficjalnym partnerem motoryzacyjnym wydarzenia była Toyota Jasło.

JDK

Liczba odsłon: 752


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów
20 kwietnia 2024
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle zaprasza do zapoznania się z info..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024