Artykuły
Studnia Kulturalna JDK zaprasza: Spotkanie z uczniem międzynarodowej szkoły
11 grudnia 2022 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Gościem 122. Studni Kulturalnej Jasielskiego Domu Kultury (15. grudnia br.) będzie pochodzący z Jasła Aleksander Hycnar, 18-letni uczeń klasy maturalnej w armeńskiej UWC Dilijan College (United Word College - Szkoły Zjednoczonego Świata).

Szkoły Zjednoczonego Świata to sieć 18 szkół w różnych częściach świata (Kanada, USA, Kostaryka, Armenia, Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania, Włochy, Holandia, Bośnia i Hercegowina, Hong Kong, Chiny, Tajlandia, Indie, Japonia, Singapur, Suazi, Tanzania), realizujących program matury międzynarodowej. Pierwsza taka szkoła została założona w latach 60. XX w. w Walii, jako próba połączenia pod jednym dachem uczniów z różnych stron globu w celu promocji wzajemnego zrozumienia i pokoju na świecie. Dzisiaj do szkół UWC uczęszcza ponad 1500 uczniów. W każdej z nich uczy się młodzież ponad 80 narodowości.

O jednej z takich szkół opowie Aleksander Hycnar, który - dzięki stypendium - może uczyć się w międzynarodowym środowisku, w niezbyt znanym w Polsce kraju, jakim jest Armenia, leżąca w Południowym Kaukazie na pograniczu Europy i Azji. Gość Studni, opowie jak wygląda edukacja w jego szkole i podzieli się wrażeniami z pobytu w Armenii. Wspomni też o swoich pasjach (jazda na nartach, wspinaczka górska, gotowanie).

Spotkanie pod hasłem „Szkoła na nowo. Międzynarodowe liceum w Armenii” odbędzie się 15 grudnia (czwartek) o godz. 11.40 w JDK. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

er

 

Liczba odsłon: 1414


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Katarzyna Maciejczyk dziękuje Kazimierzowi Miśkowiczowi
14 kwietnia 2024
Szanowni Mieszkańcy Gminy Krempna Katarzyna Maciejczyk Bardzo serdecznie dziękuję za udzielone ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024