Artykuły
Spowodowali zdarzenia drogowe mając po 3 promile w swoich organizmach
05 kwietnia 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Jasielscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Kierujący citroenem miał w organizmie blisko 3,3 promila, natomiast kierowca audi prawie 3 promile. Dodatkowo, oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości, poniosą odpowiedzialność za spowodowanie zdarzeń drogowych.

fot: KPP Jasło

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek w Jaśle, na ul. Krajowickiej. Po godz. 14.30 dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy citroena, który poruszał się całą szerokością jezdni. Styl jazdy wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu. 

Przybyli na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący citroenem, w rejonie sygnalizacji świetlnej doprowadził jeszcze do kolizji z audi. Badanie alkomatem wskazało w organizmie mężczyzny prawie 3,3 promila. 45-latek powiedział funkcjonariuszom, że najechał na tył audi, ponieważ oślepiło go słońce. Mundurowi zatrzymali mężczyznę oraz jego prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Kołaczyce trafił do policyjnego aresztu. Jego pojazd został zabezpieczony.

Drugie zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w Sowinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym audi, który wjechał do rowu. Na miejscu funkcjonariusze zastali pojazd, lecz nigdzie nie było kierowcy. Funkcjonariusze z posterunku w Kołaczycach ustalili właściciela samochodu i pojechali do miejsca jego zamieszkania. W domu, zastali 50-latka, który oświadczył, że to on kierował samochodem. Przyznał, że w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 3 promile.

Mieszkaniec gminy Kołaczyce został zatrzymany. Na miejscu zdarzenia mundurowi wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady, a także sam pojazd.

Po wytrzeźwieniu, obaj kierowcy zostali przesłuchani. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, za które teraz odpowiedzą przed sądem.

Policja apeluje:

Jeśli widzisz lub posiadasz informacje o tym, że ktoś może kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, natychmiast powiadom służby! Dzwoń pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do jednostki policji. Pamiętaj, że Twoje działanie może uratować zdrowie lub życie nieodpowiedzialnego kierowcy lub tych, którzy znajdą się na jego drodze.

KPP Jasło

 

Liczba odsłon: 1076


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Czy inni radni Rady Powiatu w Jaśle pójdą w ślad Pawła Nowaka ?
25 maja 2024
Paweł Nowak – radny Rady Powiatu w Jaśle, wybrany z Okręgu  nr 4 obejmującego gminę Brzy..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024