Artykuły
Reakcja Zarządu Spółki Celpap na wypowiedź Daniela Jurysia
25 stycznia 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Podczas Sesji Rady Miejskiej Jasła, mieszkaniec ulicy Leśnej Daniel Juryś  mówił o uciążliwości funkcjonującego przy tej ulicy zakładu produkcyjnego. Stwierdził, iż firma przez 10 lat nie płaciła podatku od nieruchomości, co miało być  stratą w kwocie około 700 000 zł dla urzędu miasta. Zarzucił  byłem burmistrzowi Andrzejowi Czerneckiemu, iż w czasie jego rządów wybudowano halę bez opinii środowiskowej.

Andrzej Czernecki - były burmistrz Miasta Jasła

-  Pan utarł nam nos, żebyśmy - my mieszkańcy nie mieli prawa się odwołać od tej decyzji. My mieszkańcy dzięki Panu, Panie Czernecki nie wiedzieliśmy nic i nie mieliśmy żadnej ingerencji i odwołania od tej decyzji - mówił na Sesji Daniel Juryś.

Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.wirtualnejaslo.pl/artykul/ten_urzad_miasta_tak_wiele_rzeczy_zaniedbal_a/19801/

W sprawie wypowiedzi Daniela Jurysia oświadczenie wydała Spółka Celpap - treść oświadczenia poniżej.

Agata Koba - rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jasła

Co w sprawie podatku od nieruchomości podaje UM Jasła

Firma CELPAP sp. z o.o. jest podatnikiem podatku od nieruchomości w Mieście Jaśle. Jednocześnie informuję, że w myśl przepisu art. 5 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej, prawo do informacji podlega ograniczeniu w zakresie i na zasadach określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych oraz ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych.

Tajemnice ustawowo chronione, to tajemnice wskazane w  ustawach, które ze względu na wagę przedmiotu regulacji, posiadają unormowania ograniczające dostęp do pewnych danych. Do tego typu tajemnic należy tajemnica skarbowa określona w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r., ordynacja podatkowa. Przepis art. 293  § 1 § 2 tejże ustawy stanowi m.in., że tajemnica skarbową objęte są indywidualne dane podatników, płatników lub inkasentów. Tajemnica skarbową objęte są również dane zawarte w dokumentacji rachunkowej organu podatkowego. Tajemnica skarbowa zatem, obejmuje zarówno dane i dokumenty znajdujące się w aktach podatkowych indywidualnego podatnika, jak i informacje dotyczące dokonywanych płatności na podatek od nieruchomości.

Ponadto informuję, że sprawa niepłacenia podatków od nieruchomości, która została poruszona przez pana Daniela Jurysia 8 stycznia br. na sesji RMJ (podczas wolnych wniosków) była przedmiotem postępowania prowadzonego w 2021 roku przez Prokuraturę Rejonową w Jaśle i zakończyła się postanowieniem o odmówieniu wszczęcia śledztwa wobec stwierdzenia, iż czynu nie popełniono. W tym zakresie pan Juryś posiada wiedzę, gdyż to po jego zawiadomieniu prowadzone było postępowanie - poinformowała nas Agata Koba, rzecznik prasowy.

Henryk Rak - przewodniczący Rady Miejskiej Jasła

Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak zapowiedział spotkanie władz Miasta Jasła z Zarządem Spółki. Do chwili obecnej data spotkania nie została ustalona.

Red.

 

Liczba odsłon: 1502


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów
20 kwietnia 2024
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle zaprasza do zapoznania się z info..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024