Nowe schodołazy, pętle indukcyjne, tablice tyflograficzne, a także sprzęt brajlowski pojawiły się w budynkach Urząd Miasta w Jaśle, miejskich przedszkolach i szkołach, jednostkach kultury i sportu oraz ośrodkach wsparcia. Wszystko po to, by umożliwić osobom o specjalnych potrzebach łatwiejszy dostęp do świadczonych usług.
Głównym celem projektu „Dostępne Jasło” było stworzenie bardziej przyjaznego i otwartego miasta dla wszystkich jego mieszkańców, w szczególności dla osób starszych, z niepełnosprawnością ruchową, słabowidzących i niewidomych. Nowe urządzenia i rozwiązania technologiczne mają ułatwić im codzienne funkcjonowanie w miejskich instytucjach.
Zadanie, realizowane przez Miasto Jasło, możliwe było dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich. Jego wartość wyniosła blisko 350 tys. zł, z czego prawie 290 tys. zł pochodziło z funduszy unijnych. Dzięki temu zakupiono m.in. schodołazy, pętle indukcyjne, tablice tyflograficzne, sprzęt brajlowski (drukarka i etykietownica) oraz taśmy antypoślizgowe w kontrastowych kolorach.
Nowe urządzenia i rozwiązania technologiczne pojawiły się w: budynkach urzędu miasta, przedszkolach i szkołach miejskich, jednostkach kultury i sportu (Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle) oraz ośrodkach wsparcia (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy).
Wartość projektu: 347 693,90 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 286 412,94 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Liczba odsłon: 204