Artykuły
Podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ"
21 maja 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

17 maja Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”, których celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Tego dnia, jasielscy mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

fot: KPP Jasło

Nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków ruchu, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych. Niestety wciąż duża ich liczba kończy się ofiarami śmiertelnymi.

Piątkowe działania, przeprowadzone nie tylko na terenie powiatu jasielskiego, ale także na terenie całego kraju, wymierzone były w tych, którzy nie przestrzegają określonych limitów prędkości.

fot: KPP Jasło

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle w trakcie służby wykorzystywali ręczne mierniki prędkości, nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem oraz motocykle. W działaniach brała udział także jasielska grupa SPEED.

Podczas trwania akcji „PRĘDKOŚĆ”, policjanci nałożyli 20 mandatów karnych, pouczyli 25 osób, a w 34 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali także dwa prawa jazdy tym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W Świerchowej kierowca alfy romeo poruszał się 106 km/h, natomiast w Łężynach kierujący mercedesem 105km/h.

Apelujemy, aby zawsze przestrzegać dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniać w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

dl

Liczba odsłon: 628


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024