piątek, 25 czerwca 2021, imieniny: Albrecht, Łucja
Artykuły
Oddanie placu budowy dla przebudowy drogi 1850R w miejscowościach Umieszcz i Glinik Polski
10 maja 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W ubiegły piątek, 7 maja br., nastąpiło przekazanie placu budowy dla przebudowy drogi 1850R w miejscowościach Umieszcz i Glinik Polski.

Starosta Jasielski Adam Pawluś krótko przedstawił zakres prac zwracając uwagę, że realizacja zadania drogowego znacznie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu. Z kolei przebudowa przepustów rozwiąże problem ciągłego ich czyszczenia i zalewania sąsiednich posesji.

Starosta jasielski przypomniał, że to właśnie Pan Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca był sprawozdawcą i współtwórcą projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg), dzięki któremu udało się wykonać wiele dróg w powiecie jasielskim.

Posłowie którzy głosowali przeciw [Funduszowi Dróg Samorządowych – przypomnienie red.] teraz się wstydzą, bo ich koledzy samorządowcy wytykają im to. Więc warto być zawsze za. Jak się coś dobrego rodzi to trzeba czasem zostawić politykę (…) i widzieć to w jakim celu jakaś ustawa jest robiona. Fundusz się sprawdził, jest bardzo dobry! (…) Te inwestycje są po prostu dla ludzi. – mówił Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca.

O poprawę stanu drogi i budowę chodnika szczególnie zabiegał Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Jan Muzyka, który podziękował za realizację tego zadania.  

Podziękowania w imieniu Gminy Tarnowiec złożył także p.o. Wójta Miłosz Leszkiewicz:

W imieniu Urzędu Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy Tarnowiec dziękujemy za to zaangażowanie. Dziękujemy Panu Posłowi, Panu Staroście, całemu Zarządowi Powiatu, dziękujemy Radnym Gminy Tarnowiec, bo Rada Gminy Tarnowiec zabezpieczyła środki na realizację tej inwestycji.

Inwestycja bardzo ważna dla Gminy Tarnowiec, jest to bowiem jedyna droga która łączy praktycznie północną cześć gminy z południową, więc to inwestycja strategiczna (…) poprawi się przepustowość przejezdna i oczywiście bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szczegóły techniczne inwestycji

Roboty obejmą przebudowę drogi powiatowej Nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin  w km 7+510 – 9+ 379 (1,869 km) w miejscowościach Umieszcz i Glinik Polski, a w szczególności:

Doprowadzenie nawierzchni drogi powiatowej Nr 1850R Jasło – Łajsce - Zręcin w km 7+510 – 9+068 (1,558 km)m do normatywnych parametrów drogi klasy Z (jezdnia 2x 3,0 m) wraz z budową chodnika dla [pieszych w km 7+510 – 7+904 (394 m) w miejscowości Umieszcz;

Budowę chodnika dla pieszych w km 8+835 – 9+379 w miejscowości Glinik Polski (544 m);

Przebudowę dwuokularowego 2xÆ150 cm przepustu pod drogą w km 8+977 na Czarnym potoku, który dzięki zwiększeniu światła do normatywnych wielkości (konstrukcja żelbetonowa skrzynkowa o świetle 3,5x1,75 m) oraz przeprofilowaniu koryta cieku zapewni bezpieczny przepływ wód.

 W spotkaniu uczestniczyli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Starosta Jasielski Adam Pawluś, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Jan Muzyka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Józef Rosół, p.o. Wójta Gminy Tarnowiec Miłosz Leszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Tarnowiec Jarosław Pękała, Radna Gminy Tarnowiec Maria Jerzyk, Radny Gminy Tarnowiec Tadeusz Giebułtowski, Dyrektor PZD w Jaśle Katarzyna Kaszowicz, Dyrektor Zarządu Zlewni w Jaśle Jerzy Żygłowicz, Sołtys wsi Glinik Polski Krzysztof Wiktorski, Inspektor w Wydziale

 Inwestycji SP w Jaśle Henryk Kosiek, Członek Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Mostowych w Jaśle Zbiegniew Brączyk oraz kierownik budowy Marcin Homlak.

Powiat Jasło 

Liczba odsłon: 1922


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~wyborca  |  wtorek, 11 maja 2021 15:27
Trzeba się modlić za tych ludzi by Bóg przywrócił im samokontrole, samokrytykę i realne postrzeganie świata.
Przestańcie z siebie robić idiotów - proszę was o to.
#2  ~wyborca  |  wtorek, 11 maja 2021 15:26
Trzeba się modlić za tych ludzi by Bóg przywrócił im samokontrole, samokrytykę i realne postrzeganie świata.
Przestańcie z siebie robić idiotów - proszę was o to.
#3  ~sss  |  wtorek, 11 maja 2021 14:39
Wiadomo kiedy bedzie startował remont? Mam nadzieje że będzie trwał krócej niż przebuodwa mostu na drodze Umieszcz- Tarnowiec - 3 miesiące nie była droga przejezdna. Most bardzo fajny, ale czas romontu tragiczny...
#4  ~czarny baranek  |  wtorek, 11 maja 2021 10:02
Pojechali się przewietrzyć ? Jaki inny sens może mieć taki wyjazd ?
#5  ~Sieka  |  wtorek, 11 maja 2021 09:50
Skończcie już z tą błazenadą. Rodziny osób na zdjęciu przekażcie
swoim bliskim że takie szopki z przekazaniem placu to cyrk i robienie pajacowania. Starosta zamiast dziurę w drodze przekazywać niech zainteresuje się dziewczyna która wzrok stracilay
#6  ~Sieka  |  wtorek, 11 maja 2021 00:13
Te szopki już od dłuższego czasu są niesmaczne.
Prośba do członków rodzin ludzi ze zdjęcia.
Weźcie powiedzcie swoim bliskim że błazenadę i pośmiewisko
z siebie robią organizując takie akcje
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze” w Krempnej
24 czerwca 2021
W Gminie Krempna uruchomiony został punkt konsultacyjno-inform acyjny Rządowego Programu „Czyst..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021