Artykuły
Obchody 84. Rocznicy Agresji Niemiec i ZSRR na Polskę
18 września 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 18.09.2023r. w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle, odbyły się obchody 84. rocznicy Agresji Niemiec i ZSRR na Polskę.  Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny i Bohaterów Września, odprawiona w Kościele OO. Franciszkanów w Jaśle.

     W wydarzeniu wzięli udział: Adam Pawluś – Starosta Jasielski, Rafał Jarosz - przedstawiciel biura poselskiego Poseł na Sejm RP Marii Kurowskiej, Kamila Cholewiak – Kiczek – przedstawiciel biura poselskiego Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Mariusz Świątek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle, reprezentujący Miasto Jasło, Paweł Pietrusza – Przewodniczący NSZZ Solidarność Oddział Jasło, Kazimierz Rozenbajger – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Solidarni w Jaśle, Jerzy Nowak – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Solidarni w Jaśle, Katarzyna Kaszowicz – dyrektor PZD w Jaśle, Janusz Pacher – Dyrektor PUP w Jaśle, Marta Misiołek – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, Jadwiga Małek –  przedstawiciel Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, ks. Artur Zajchowski i ks. Jan Janus – parafia św. Antoniego w Jaśle, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych Powiatu Jasielskiego oraz przedstawiciele jasielskich służb mundurowych. 

     Po zakończeniu nabożeństwa, Starosta Jasielski podziękował za piękną mszę świętą odprawioną w intencji naszej ojczyzny i bohaterów poległych w obronie polskich granic. Następnie Adam Pawluś wraz z Kamilą Cholewiak – Kiczek – asystentką Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy i Jolantą Wierzbicką - reprezentującą Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ks. płk. Stanisława Matznera - kapelana Wojska Polskiego, zamordowanego w 1940 roku.

     Dalszą część uroczystości rozpoczął pochód pocztów sztandarowych poszczególnych szkół, zaproszonych gości oraz uczniów do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle. Na placu przed szkołą odśpiewany został „Mazurek Dąbrowskiego”, po czym głos zabrał Adam Pawluś – Starosta Jasielski. Przywitał on wszystkich przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów, do których skierował następujące słowa:

Przed Wami wielka odpowiedzialność za przyszłość Polski i ten wasz udział w dzisiejszych uroczystościach, to jest również działanie na przyszłość, żebyśmy nie popełniali takich błędów, jakie były w naszej przeszłości.

     Kolejnym punktem programu było wysłuchanie Apelu Pamięci przygotowanego przez uczniów Jednostki Strzeleckiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, po czym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod Dębem Pamięci, zamordowanego przez NKWD w Charkowie,  majora Antoniego Mulińskiego. Obchody 84. rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę zakończyła, przygotowana przez grono pedagogiczne i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, okolicznościowa akademia.

Powiat Jasło

 

Liczba odsłon: 1400


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dostępne Jasło - zwiększamy dostępność w obsłudze mieszkańców
16 lipca 2024
Miasto Jasło stawia na inkluzywność i dostępność usług dla wszystkich swoich mieszkańców. W r..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024