Artykuły
Nowe, zadaszone lodowisko w Jaśle - prace w toku
20 maja 2024 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Ruszyły prace przy budowie nowego, zadaszonego lodowiska w naszym mieście. Nowy obiekt, który powstaje w miejscu starego lodowiska, ma być gotowy do połowy września. Otwarcie planowane jest jeszcze na grudzień tego roku.  

Całkowita wartość inwestycji wynosi 8,8 mln zł, ale zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych w kwocie 4,5 mln zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta Jasła.

Zadanie podzielone było na dwa etapy. Pierwszy dotyczył wykonania dokumentacji projektowej,  drugi to prace budowlane. Aktualnie wykonane są prace rozbiórkowe, przekładki, roboty ziemne, makroniwelacja, fundamenty oraz podłoża. W kolejnych etapach wykonana zostanie konstrukcja stalowa wraz z obudową, betonowa płyta lodowiska, zasilanie lodowiska, kasy, wyposażenie lodowiska, kontener kasowy oraz zakupiony zostanie sprzęt sportowy.

Nowy całoroczny obiekt, o wymiarach 60×26 m i widownią na około 100 osób, będzie zadaszony. W zimie będzie to lodowisko, a w sezonie letnim - boisko wielofunkcyjne. Lodowisko posiadać będzie konstrukcję stałą zadaszoną, oświetlenie, monitoring oraz nagłośnienie. Funkcję zaplecza lodowiska stanowić będzie istniejące zaplecze znajdujące się w sąsiednim budynku hali sportowej.

Wykonawcą inwestycji jest firma InterHall Sp. z o.o. z Katowic.

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 627


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
ZASIŁKI – dyżur telefoniczny Oddziału ZUS w Jaśle
24 czerwca 2024
W poniedziałek, 24 czerwca, odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024