sobota, 08 maja 2021, imieniny: Marek, Michał
Artykuły
Michał Zieleń z ULKS Technik Trzcinica halowym mistrzem Polski juniorów
17 lutego 2021 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

W dniach 12 -14 lutego 2021 roku w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w lekkiej atletyce. Klub ULKS Technik Trzcinica reprezentował Zieleń Michał, który wystartował w biegu na 3000m.

Zawodnik trzcinickiego klubu w biegu tym wystąpił jako faworyt, gdyż miał najlepszy wynik w Polsce na tym dystansie oraz ósmy wynik na świecie w kategorii U20, a tydzień wcześniej w Spale uzyskał najlepszy wynik w Polsce w biegu na 1500m i drugi na świecie w kategorii U20.

Na starcie stanęło 21 zawodników podzielonych na dwie serie. Michał znalazł się w pierwszej serii , którą stanowili najszybsi na tym dystansie. Bieg od początku był bardzo mocno prowadzony i pierwszy kilometr zawodnicy pokonali z czasem 2.49. Michał kontrolował cały czas bieg i na sześćset metrów przed metą postanowił finiszować. Za nim biegło dwóch zawodników, ale żaden z nich już do końca biegu nie był w stanie mu zagrozić i z czasem  8.30.66 został Halowym Mistrzem Polski Juniorów.

Tomasz Wojtas

Liczba odsłon: 652


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~W.P.  |  środa, 17 lutego 2021 15:11
Brawo Michał!!! Gratulacje dla Pana trenera. Powodzenia!
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021