Artykuły
Majówka z funduszami europejskimi. Zapraszamy na weekend pełen wrażeń
07 maja 2024 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

W tym roku mija dwadzieścia członkostwa Polski do Unii Europejskiej. Obecność naszego kraju we wspólnocie widać niemal na każdym kroku. Przypominają nam o tym liczne inwestycje, których realizację sfinansowano ze środków budżetowych UE. Przypomnimy Wam o nich podczas zbliżającej się wielkimi krokami majówki z funduszami europejskimi.

Muzeum Regionalne w Jaśle, Generator Nauki GEN, Jasielski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na weekend pełen niezapomnianych wrażeń i świetnej zabawy.

Tegoroczna majówka z funduszami europejskimi nawiązuje do hasła „Gratuluję Polsko! 20 lat w Unii Europejskiej”. Wydarzenia, które zaplanowaliśmy z myślą o mieszkańcach Jasła będą z sposób szczególny promować efekty realizacji projektów i przedsięwzięć zrealizowanych do tej pory dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich.

W piątek (10 maja) i sobotę (11 maja) na wszystkich mieszkańców Jasła i okolic czekać będzie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje kultury i nauki.

Odwiedź jasielskie muzeum i skonstruuj swój własny zegar

Muzeum Regionalne w Jaśle przygotowało dla Was warsztaty muzyczne „Za pan brat z kulturą ludową”. Takiej szansy na naukę tańców ludowych nie możecie przegapić. Zajęcia adresowane są do osób w każdym wieku. To jednak nie wszystko. Na tych, którzy tego dnia zdecydują się odwiedzić jasielskie muzeum czekać będą również warsztaty plecionkarskie, tkackie oraz plastyczne z konstruowania własnych zegarów. Z myślą o najmłodszych gościach Muzeum Regionalne w Jaśle przygotowało zabawę z klockami, które przedstawiają obiekty zrewitalizowane dzięki zaangażowaniu funduszy europejskich oraz postaciami związanymi z historią Jasła.

Więcej o ofercie Muzeum Regionalnego w Jaśle dowiesz się odwiedzając stronę internetową: www.muzeumjaslo.pl.

W świecie nauki i nowych technologii

W piątek coś dla siebie znajdą także pasjonaci nauki i nowych technologii. Wszystko za sprawą bogatej oferty warsztatów, jaką z okazji Majówki z funduszami europejskimi przygotował Generator Nauki GEN. W programie wydarzenia znalazły się warsztaty:

programowania z klockami LEGO,

kreatywne zabawy plastyczne (DIY),

Laboratorium Małego Naukowca,

majsterkowanie.

Na najmłodszych mieszkańców Jasła i okolic, na dziedzińcu Generatora czekać będą animacje i zabawy z ZiQa Fun, w tym malowanie twarzy i brokatowe tatuaże. Nie zabraknie również gier i zabaw ruchowych oraz kolejnej przygody z planszówkami w Mediatece. Przysłowiową wisienką na torcie będzie wieczorny seans kina plenerowego. N dużym ekranie pokażemy film komediowy pt. „Wojna z dziadkiem” z Robertem De Niro w roli głównej.

Szczegóły oferty znajdziecie na stronie internetowej: www.genjaslo.pl (do adresu strony podpinamy link > https://genjaslo.pl/aktualnosci/majowka-z-funduszami-europejskimi-w-gen-ie-szykujcie-sie-na-moc-atrakcji/)

Literatury i zabawy nigdy za wiele

W sobotę przeniesiemy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Jasielskiego Domu Kultury i Parku Miejskiego. To właśnie w cieniu drzew będziecie mogli zobaczyć międzypokoleniowy spektakl plenerowy pt. „Sokrates w piaskownicy”. Zapewniamy, że widowisko Teatru Małe Mi będzie doskonałą okazją do dobrej zabawy i dialogu na niemal każdy temat. Najmłodszych uczestników Majówki z funduszami europejskimi jasielska biblioteka zaprosi również do udziału w radosnych zabawach literacko-artystycznych i plenerowych animacjach. Już dzisiaj szykujcie się więc do zabawy z głośnym czytaniem oraz spotkania z książkami, w których treści znajdziecie mnóstwo interesujących informacji o wielu zakątkach Polski i Europy.

Więcej o programie majówki przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle dowiecie się odwiedzając stronę internetową: www.strona.mbp.jaslo.pl (do adresu podpinamy link > https://strona.mbp.jaslo.pl/pl/a/Majowka-z-funduszami-europejskimi)

Czas na teatr i muzykę

Sobotnie popołudnie z Jasielskim Domem Kultury upłynie pod znakiem pokazów teatralnych i koncertów. W trakcie popołudnia dobrą zabawę zapewni m. in. Teatr CLOWNa FELIKSa. Przedstawienie, z którym do Jasła przyjadą Feliks i Alex, będzie świetną rozrywką dla całych rodzin. Klauni zapewnią fantastyczną zabawę, mnóstwo śmiechu, gagów, pantomimy, żonglerki i improwizacji. Równolegle odbywać się będą zabawy rękodzielnicze i plastyczne dla dzieci i dorosłych. Podczas tych pierwszych, z pomocą Pracowni Edukacji Twórczej, powstaną unikatowe zawieszki lub przypinki z motywem wybranego kraju Unii Europejskiej. Z kolei przy działaniach plastycznych w ruch pójdą: tekturowa lokomotywa z wagonikami, fantazja oraz farby. Pociąg Europa zostanie pomalowany kolorami krajów należących do UE. Imprezę uświetni także pokaz Zumby i występ zespołu Mażoretek JDK.

Na zakończenie europejskiego popołudnia odbędzie się koncert wykonaniu solistów i duetów JDK. Utalentowani wokaliści wystąpią w koncercie „Euro-wizje…” m.in. z utworami, które były prezentowane podczas konkursów Eurowizji i Eurowizji Junior. Nie zabraknie także piosenek z repertuaru wykonawców polskich, włoskich i francuskich.

Młodym artystom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny.Imprezę poprowadzi Jonatan Maciejowski, były uczestnik zajęć teatralnych JDK, obecnie student Wydziału Aktorskiego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Więcej o programie majówki przygotowanym przez Jasielski Dom Kultury na stronie internetowej www.jdkjaslo.pl (do adresu podpinamy link > https://jdkjaslo.pl/20-lat-fe-w-jasle-majowka-z-funduszami-europejskimi/)   

Udział w Majówce z funduszami europejskimi jest bezpłatny! Szczegółowy program wydarzenia „20 lat FE w Jaśle – Majówka z funduszami europejskimi” znajdziesz tutaj > PROGRAM (czytelnik po kliknięciu powinien mieć możliwość zapoznania się z programem Majówki znajdującym się w pakiecie materiałów)Wydarzenie „20 lat FE w Jaśle – Majówka z funduszami europejskimi” jest dofinansowane przez Unię Europejską.

Program wydarzenia: „20 lat FE w Jaśle – GENialna majówka z funduszami europejskimi”. 10.05.2024 r. (piątek)

Miejsce: Muzeum Regionalne w Jaśle.

Godz. 9.00-17.00 | warsztaty muzyczne „Za pan brat z kulturą ludową”; warsztaty plecionkarskie; otwarte warsztaty plastyczne z konstruowania własnych zegarów; warsztaty tkackie; warsztaty tworzenia klocków.Miejsce: Generator Nauki GEN w Jaśle.

Godz. 9.00-10.00 | warsztaty programowania z klockami LEGO

Godz. 9.00-10.00 | Laboratorium Małego Naukowca

Godz. 10.00-12.00 | animacje dla dzieci na dziedzińcu Generatora

Godz. 10.00-14.00 | kreatywne warsztaty plastyczne na dziedzińcu Generatora

Godz. 10.00-18.00 | gry i zabawy ruchowe w GEN-ie

Godz. 10.30-11.30 | warsztaty z majsterkowania dla dzieci

Godz. 11.00-12.00 | warsztaty programowa z klockami LEGO

Godz. 12.30-15.30 | malowanie twarzy i brokatowe tatuaże

Godz. 14.00-18.00 | Majówka z planszówkami w Mediatece

Godz. 16.00-17.00 | Laboratorium Małego Naukowca

Godz. 16.00-17.00 | warsztaty programowania z klockami LEGO

Godz. 16.00-17.30 | kreatywne warsztaty plastyczne na dziedzińcu Generatora

Godz. 16.00-18.00 | animacje i zabawy dla dzieci

Godz. 17.00-18.00 | warsztaty z majsterkowania dla dzieci

Godz. 20.30 | kino plenerowe – projekcja filmu pt. „Wojna z dziadkiem”

11.05.2024 r. (sobota)

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Godz. 15.00-16.00 | „Sokrates w piaskownicy” - międzypokoleniowy spektakl w plenerze (Park Miejski)

Godz. 16.00-19.00 | „Zabawnie przez Europę” - plenerowe działania animacyjne dla dzieci oraz opiekunów (obszar wokół MBP  w Jaśle)

Miejsce: Jasielski Dom Kultury.

Godz. 16.00 | rozpoczęcie wydarzenia

Godz. 16.00-19.00 | „Pociąg Europa” - warsztaty plastyczne

Godz. 16.00-19.00 | „Europejskie Symbole” - warsztaty rękodzielnicze

Godz. 16.30-17.30 | występ Mażoretek oraz solistki Nikoli Wątroby (uczestnicy zajęć Jasielskiego Domu Kultury), pokaz Zumba JDK

Godz. 17.00-19.00 | „Orkiestra Europa” - Teatr CLOWNa FELIKSa

Godz. 19.00-20.00 | Koncert „Euro-wizje…” - soliści i duety Jasielskiego Domu Kultury wraz z zespołem instrumentalnym)

Liczba odsłon: 546


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców dotyczące planu ogólnego Miasta Jasła
24 czerwca 2024
Masz na terenie miasta działki i pomysł na ich zagospodarowanie? Chcesz, aby w twojej okolicy mogła ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024