W dniu wczorajszym, tj. 09.12.2025r. Starosta Jasielski wydał decyzję ZRID Burmistrzowi Miasta Jasła na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa drogi gminnej – ulicy Albina Pietrusa w Jaśle”.

Kompleksowej modernizacji ulegnie ponad 900 metrowy odcinek ul. Pietrusa od skrzyżowania z ul. Lwowską do skrzyżowania z ul. Na Kotlinę. Zakres prac obejmuje wycinkę drzew i zakrzaczeń, budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym, jezdni o minimalnej szerokości 6 m oraz pobocza. Powstanie również prawostronny chodnik o szerokości 2 metrów. Przedmiotowy odcinek zostanie także odpowiednio oświetlony.
Po przebudowie ulica Pietrusa stanie się główną drogą osiedlową, łączącą wszystkie ulice w okolicy. Będzie też połączona z projektowaną trasą prowadzącą do ulicy Jodłowej. Ponadto nowa droga stworzy alternatywne połączenie dla drogi krajowej nr 73, co pomoże rozładować ruch w tej części miasta.
SPJ
Liczba odsłon: 907