Artykuły
Dwaj motocykliści pędzili z prędkością 145 km/h i obaj stracili prawa jazdy
25 czerwca 2024 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Policjanci z jasielskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej dwóch motocyklistów, którzy na swoich hondach przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 95 km/h. Obaj stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

  • Policyjny wideorejestrator pokazujący ujęcie z nagrania z motocyklistami oraz zmierzoną prędkość fot: KPP Jasło

Wczoraj, policjanci z jasielskiej grupy SPEED, patrolowali drogę wojewódzka nr 993. Tuż przed godz. 17, na ul. Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie, zauważyli dwóch motocyklistów, którzy zdecydowanie jechali za szybko. Mundurowi postanowili sprawdzić z jaką prędkością poruszają się jednoślady. Urządzenie wskazało aż 145 km/h, w miejscu gdzie limit wynosi 50 km/h. Obaj kierujący zostali zatrzymani do kontroli drogowej. 

Motocykliści zostali ukarani mandatami w kwocie po 2500 zł, a na ich konta trafiło po 15 punktów karnych. Mieszkańcy województwa mazowieckiego stracili także swoje prawa jazdy.

Mimo wysokich mandatów, a także sporej liczby punktów karnych, niestety wciąż wielu z kierowców decyduje się na łamanie przepisów. Tylko od zeszłego piątku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zatrzymali łącznie 13 praw jazdy, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policja apeluje:

Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków ruchu, szczególnie podczas jazdy na motocyklu, niejednokrotnie niesie ze sobą tragiczne skutki. Do zdarzeń z udziałem motocyklistów przyczyniają się również nieprawidłowe zachowania kierujących innymi pojazdami.

Kierowco - zwolnij i dojedź bezpiecznie do celu!

dl

 

Liczba odsłon: 400


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prace renowacyjne przy polichromii w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Osobnicy
12 lipca 2024
Rozpoczęły się prace renowacyjne przy polichromii we wnętrzu kościoła parafialnego pw. św. Stan..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024