Artykuły
Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców dotyczące planu ogólnego Miasta Jasła
24 czerwca 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Masz na terenie miasta działki i pomysł na ich zagospodarowanie? Chcesz, aby w twojej okolicy mogła być prowadzona działalność usługowa, albo powstała zabudowa wielorodzinna? Już dziś zgłoś swoje uwagi do planu ogólnego Miasta Jasła.

Plan ogólny to dokument strategiczny dla planowania przestrzennego, który określa strefy planistyczne i zdefiniowane parametry zabudowy. Jest to dokument z którym będą musiały być zgodne plany miejscowe i decyzje o warunkach zabudowy, a także dokument, który zastąpi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Jasła od 2026 r.

Plan ogólny jest uchwalany obowiązkowo dla obszaru całej gminy. W przeciwieństwie do studium, będzie aktem prawa miejscowego. Jego ustalenia uwzględniane będą przy sporządzaniu planu miejscowego jak i będą stanowić podstawę prawną wydania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Plan ogólny ma więc ogromne znaczenie w kontekście planów inwestycyjnych i rozwojowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców na spotkanie informacyjne dotyczące planu ogólnego Miasta Jasła, które odbędzie się 27 czerwca (czwartek) w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle, ul. Kazimierza Wielkiego 5, w dwóch turach w godz. 9.00 -10.00 oraz w godz. 14.00 -15.00.

Podczas spotkania z kierownikiem Wydziału Architektury Urzędu Miasta w Jaśle porozmawiamy o tym czym jest plan ogólny Miasta, jak powstaje i do czego będzie służył. Dowiemy się również jak i gdzie złożyć wniosek do planu ogólnego, jak go wypełnić i co powinien on zawierać.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację mailowo na adres wp@um.jaslo.pl lub telefonicznie: 13 44 86 327.

Serdecznie zapraszamy!

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 530


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prace renowacyjne przy polichromii w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Osobnicy
12 lipca 2024
Rozpoczęły się prace renowacyjne przy polichromii we wnętrzu kościoła parafialnego pw. św. Stan..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024