Artykuły
Nowy odcinek drogi powiatowej połączy Wolicę z ulicą Żniwną
19 kwietnia 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W Wolicy trwają prace budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa nowego odcinka drogi powiatowej Jasło ul. Żniwna – Wolica” – etap I. Ta inwestycja jest niezwykle ważna dla miasta Jasła i południowo-wschodniej części Powiatu Jasielskiego. Stanowić będzie małą, wschodnią obwodnicę Jasła, prowadząca m.in. do strefy przemysłowej, Szpitala Specjalistycznego oraz Komendy Powiatowej Policji.

Przedmiot umowy obejmuje budowę 150 m odcinek drogi klasy „Z” o szerokości 6 m wraz ze skrzyżowaniem typu rondo, utwardzenie poboczy oraz przebudowę sieci uzbrojenia terenu. Zakres inwestycji obejmuje także budowę oświetlenia ulicznego i kanału technologicznego.

Wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. z siedzibą w Jaśle.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 2 066 046,82 zł przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 2 mln zł.

Termin realizacji robót budowlanych planowany jest w maju br.

Obecnie na ulicy Żniwnej obowiązuje ograniczenie tonażowe do 12 t., a w przyszłości po wykonaniu 600 m odcinka ruch pełnotonażowy zostanie skierowany do Wolicy, a pozostała część ul. Żniwnej będzie drogą lokalną z ograniczeniem tonażowym do 3,5 t. Ul. Żniwna nie jest w najlepszym stanie, ale pozostaje kwestia wykonania przejazdu kolejowego, który zostanie wykonany w ramach zadania rewitalizacji linii kolejowej 108 Jasło-Krościenko przez PKP PLK S.A. Po przebudowie tego przejazdu i wybudowaniu parkingów, PKP planuje realizację przystanku kolejowego Jasło-Sobniów.

Zarząd Powiatu planuje wystąpić o środki zewnętrzne na realizację II etapu tj. około 600 metrowego odcinka drogi od ronda w Wolicy do ul. Żniwnej.

W przyszłości planowana jest droga od ul. Towarowej na skrzyżowaniu za mostem do ul. ks. Piotra Skargi w Jaśle. Łącznik ten pozwoli na szybki i bezkolizyjny wjazd i wyjazd z miasta.

 

Liczba odsłon: 1242


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~CoToDa  |  niedziela, 21 kwietnia 2024 13:34
Kto lub co bedzie patronem ronda
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024