Artykuły
Adam Kostrząb był o włos od zwycięstwa w I turze. 1 głos w Jaśle "kosztował" 3 800 złotych
13 kwietnia 2024 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło
Najmniej liczenia głosów w Polsce mieli członkowie Obwodowej Komisji Wyborczej numer 29 w Jaśle, gdzie w głosowaniu wzięła udział jedna osoba. Obwodowa Komisja Wyborcza numer 29 mieściła się w Szpitalu Specjalistycznyn w Jaśle, ul. Za Bursą. Komisja składała się z 5 osób. Przewodniczącą komisji była Katarzyna Gałuszka, zastępcą przewodniczącego Katarzyna Pelczar-Kmiecik, a członkami Natalia Grasela, Andrzej Siepkowski oraz Danuta Sury.

Dieta (netto) członka komisji wynosi 700 zł, zastępcy przewodniczącego - 800 zł,  przewodniczącego - 900 zł.

Tak więc łączny koszt funkcjonowania komisji wyniósł 3 800 złotych.

Adam Kostrząb - p. burmistrz Miasta Jasła

O włos od zwycięstwa w I turze był kandydat na burmistrza Miasta Jasła Adam Kostrząb. Jego program przekonał prawie 50 % osób biorących udział w głosowaniu, w tym znaczącą więkoszość mieszkańców Śródmieścia. Największe popracie Adam Kostrząb miał w Obwodzie Nr 14, gdzie  zdobył 60,74%  procent głosów.

Wojciech Zając -kandydat na burmistrza Miasta Jasła

W Obwodowej Komisji Wyborczej numer 29, w  wyborach na burmistrza Jasła wzięła udział jedna osoba, która oddała swój głos na Wojciecha Zająca. Tak więc w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 29 w Jaśle 100 % głosów ( jeden głos) zdobył kandydat Wojciech Zając. Do głosowania uprawnione były 4 osoby.

Robert Snoch -  p. radny Rady Miasta Jasła

W Obwodowej Komisji Wyborczej numer 29, w wyborach do Rady Miejskiej Jasła wzięła udział jedna osoba, która oddała swój głos na Roberta Snocha.  Tak więc w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 29 w Jaśle 100 % głosów ( jeden głos) zdobył kandydat Robert Snoch. Do głosowania uprawnione były 4 osoby.

Wojciech Kras - p. radny Rady Powiatu w Jaśle

W Obwodowej Komisji Wyborczej numer 29, w wyborach do Rady Powiatu w Jaśle  wzięła udział jedna osoba, która oddała swój głos na Wojciecha Kras. Tak więc w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 29 w Jaśle 100 % głosów ( jeden głos) zdobył kandydat Wojciech Kras. Do głosowania uprawnionych było 11 osób.

Katarzyna  Kaszowicz - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle - zdj. arch.

W Obwodowej Komisji Wyborczej numer 29, w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego  wzięła udział jedna osoba, która oddała swój głos na Katarzynę Kaszowicz. Tak więc w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 29 w Jaśle 100 % głosów ( jeden głos) zdobyła kandydatk Katarzyna Kaszowicz. Do głosowania uprawnione były 22 osoby.

Zgodnie z art. 12 § 4 Kodeksu wyborczego, w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych tworzone są odrębne obwody głosowania, jeżeli w dniu wyborów będzie w nich przebywać co najmniej 15 wyborców. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek osoby kierującej daną jednostką, komisarz wyborczy nie tworzy odrębnego obwodu głosowania.

Red.

Liczba odsłon: 2533


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~oleś  |  poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:58
a my będziemy głosować na pana ZAJĄCA i to cała nasza rodzina
#2  ~heh  |  niedziela, 14 kwietnia 2024 12:30
To pokazuje jak wyprowadzane są pieniądze z naszych podatków. Jaki był sens tworzenia komisji dla 4 osób? Można było spokojnie zorganizować inny sposób głosowania, np. przewiezienie tych osób do innej komisji. Zdecydowanie mniejsze koszty.
#3  ~ced  |  sobota, 13 kwietnia 2024 20:39
ulica kościuszki głosuje na Kostrząba
#4  ~nikt  |  sobota, 13 kwietnia 2024 19:55
przewiduję - Kostrząb - 75 % glosów, Zając 25 %
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Zenon Gondek złożył ślubowanie
20 maja 2024
Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Jasła,  ślubowanie złożył Zenon Gondek, który ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024