Artykuły
"Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich-"ksiądz Józef Obłój, ojciec Józef Grzywacz i ojciec Antoni Hebda w Desznicy
26 maja 2023 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

W ramach Misji Świętych, przy zabytkowej kapliczce  w Reszówkach koło  Desznicy został odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Od lewej :  ojciec Józef Grzywacz - redemptoorysta, ksiądz Józef Obłoj - proboszcz parafii Desznica oraz ojciec Antoni Hebda - redemptorysta 

Na zaproszenie księdza proboszcza Józefa Obłój, w Kościele w Desznicy i Świątkowej Wielkiej oraz przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach w ramach Misji Świętych odbywają się celebracje i nabożeństwa odprawiane przez O. Antoniego Hebdę i Józefa Grzywacza -  księży redemptorystów. 

Misje Święte 2023 w Desznicy - Reszówki 

„Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą. Zatwardziałym grzesznikom, gdy będą ją odmawiać, spokojem napełnię dusze, a godzina ich śmierci będzie szczęśliwa (…)”.  Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny” – Pan Jezus do św. Faustyny Kowalskiej.

Misje Święte 2023 w Desznicy 

Od 12 stycznia 2002 roku za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego można  w całej Polsce uzyskać odpust zupełny. Zezwolenie to jest odpowiedzią Stolicy Apostolskiej na prośbę kard. Józefa Glempa, prymasa Polski i przewodniczącego Konferencji Episkopatu.

Dekret

o związaniu odpustów z Koronką do Miłosierdzia Bożego z 12 stycznia 2002

Penitencjaria Apostolska na mocy uprawnień specjalnie udzielonych jej przez Papieża chętnie przyjmuje przedstawioną prośbę i postanawia, co następuje:

Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum.

Jeżeli zaś ci  wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny, z zachowaniem przepisów co do „mających przeszkodę”, zawartych w normach 24 i 25 „Wykazu odpustów” („Enchiridii Indulgentiarum”).

W  innych  zaś  okolicznościach  odpust  będzie  cząstkowy.  Niniejsze zezwolenie zachowa wieczystą ważność, bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.

+ Alojzy de Magostris

Arcybiskup tyt. Novenris

Pro-Penitencjarz Większy

 

Jeśli chcesz wiedzieć, kim jest Maryja, idź do teologa, a on ci wszystko wyjaśni. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak kochać Maryję, idź do Ludu Bożego, on cię nauczy tego o wiele lepiej" – powiedział Papież Franciszek. 

Poszli więc do ludu misjonarze redemptoryści ojciec Józef Grzywacz i ojciec Antoni Hebda.

Misje Święte 2023 w Desznicy

Misje Święte 2023 w Desznicy

Misje Święte 2023 w Desznicy 

Misje Święte 2023 w Desznicy

Misje Święte 2023 w Desznicy 

Misje Święte 2023 w Desznicy  

Misje Święte 2023 w Desznicy

Misje Święte 2023 w  Świątkowej 

Misje Święte 2023 w Desznicy 

Red. 

Liczba odsłon: 1679


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dostępne Jasło - zwiększamy dostępność w obsłudze mieszkańców
16 lipca 2024
Miasto Jasło stawia na inkluzywność i dostępność usług dla wszystkich swoich mieszkańców. W r..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024