Artykuły
Zastępca burmistrza Kołaczyc Adam Kmiecik nie musiał, ale zwrócił do kasy miasta kwotę 37 962,40 złotych
26 maja 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Burmistrz Kołaczyc Stanisław Żygłowicz przyznał dodatek specjalny swojemu zastępcy Adamowi Kmiecikowi, bez określenia, na czym miało polegać zwiększenie obowiązków służbowych.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie uznała to za nieprawidłowość i zawnioskowała o przestrzeganie przepisów.

Adam Kmiecik zwrócił więc do kasy miasta kwotę 37 962,40 złotych wraz z odsetkami, pomimo tego, iż mógł powiedzieć jak kiedyś była premier Beata Szydło, że jemu się to po prostu należało. 

Adam Kmiecik - zastąpca Burmistrza Kołaczyc

Regionalna Izba Obrachunkowa podkreśliła, że należy przestrzegać art. 36 ust. 5 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Zgodnie z tym przepisem, dodatek specjalny może zostać przyznany pracownikowi samorządowemu z tytułu okresowego zwiększenia obowiązków służbowych lub powierzenia dodatkowych zadań.

Dodatek specjalny pełni funkcję uzupełniającą w stosunku do wynagrodzenia zasadniczego w przypadku, gdy nie może ono w pełni odzwierciedlać zaangażowania, czy też szczególnej okresowej odpowiedzialności danego pracownika. Wykaz zwiększonych obowiązków lub dodatkowych zadań, powinien być tak wyszczególniony w piśmie przyznającym dodatek specjalny, aby jasno z niego wynikało, że obowiązki te wykraczają poza określone w zakresie czynności, przypisane do zajmowanego stanowiska.

l

 

Red. 

 

Liczba odsłon: 4509


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Dostępne Jasło - zwiększamy dostępność w obsłudze mieszkańców
16 lipca 2024
Miasto Jasło stawia na inkluzywność i dostępność usług dla wszystkich swoich mieszkańców. W r..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024