piątek, 25 czerwca 2021, imieniny: Albrecht, Łucja
Artykuły
Lewica przed jasielskim szpitalem
12 maja 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Sejm ratyfikował Fundusz Odbudowy Unii Europejskiej. Lewica zagłosowała za jego ratyfikacją i zabezpieczyła 850 mln euro dla szpitali powiatowych. 

 Głosowanie nad Funduszem Odbudowy było głosowaniem za bezpieczną przyszłością Polski w silnej Europie. Lewica głosowała dla milionów Polek i Polaków, którzy czekają na te pieniądze.

 Fundusze europejskie są funduszami wszystkich Europejek i Europejczyków. To środki dla Polski i Europy.

Dzięki tej decyzji do Polek i Polaków w ramach Krajowego Planu Odbudowy trafi 250 mld złotych! To gigantyczne, unijne środki na restart gospodarki po pandemii i koronakryzysie.

 Lewica postawiła 6 warunków dotyczących poparcia ratyfikacji Funduszu Odbudowy:

1) 850 mln euro dla szpitali powiatowych

2) Przynajmniej 30% środków z KPO do dyspozycji samorządów

3) Budowa 75 tys. tanich mieszkań́ na wynajem

4. 300 mln euro dla firm poszkodowanych przez pandemię

5) Szczegółowy plan wydatkowania

6) Komitet Monitorujący wydanie tych pieniędzy

Wszystkie warunki Lewicy zostały spełnione i znalazły się w Krajowym Planie Odbudowy wysłanym do Komisji Europejskiej, która będzie kontrolować proces wydatkowania i realizacji. Odpowiedzialna postawa Polski otwiera także drogę do pomocy innym krajom Unii Europejskiej, z których wiele potrzebuje pomocy natychmiast.

 W Polsce na COVID umarło ponad 100 tysięcy ludzi. Liczba zgonów potwierdziła, że pomimo ogromnego poświęcenia medyków, system opieki zdrowotnej w naszym państwie od bardzo dawna fundamentalnie nie działa. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, szpitale coraz bardziej się zadłużają, a kolejne oddziały są zamykane.

Niezwykle ważne dla samorządów jest zapewnienie środków na inwestycje  dla szpitali, szczególnie, że samorządowcy mają uzasadnione obawy co do rządowych pomysłów reformowania służby zdrowia. Wielkim problemem jest rosnące zadłużenie szpitali i wyniszczająca konkurencja między placówkami, w tym szczególnie o kadry. Lewica jest zdeterminowana, aby wesprzeć rozwiązywanie problemów polskiej służby zdrowia tu i teraz. Dlatego postawiliśmy warunek wpisania 850 mln euro z EFO dla szpitali powiatowych. Te pieniądze są Polsce koniecznie potrzebne! To 850 mld Euro na 243 szpitale, czyli statystycznie możemy mówić o 15 mln zł na jeden szpital. 

Szpitale muszą być publiczne i dobrze dofinansowane. Mamy prawo do nowoczesnej opieki zdrowotnej nie tylko w Warszawie. Nowoczesna opieka zdrowotna jest niezbędna w Krośnie, Sanoku, Ustrzykach, na całym Podkarpaciu. W miejscowościach, gdzie najważniejszą placówką jest szpital powiatowy, ten szpital musi kupić nowoczesny sprzęt do leczenia i diagnostyki. O to walczyła Lewica i to udało się. Zapewniliśmy środki dla szpitali powiatowych. 

Lewica uważa, że środki z Europejskiego Funduszu Odbudowy są Polsce niezbędnie potrzebne. To szansa na zmniejszenie dystansu pomiędzy nami i Europą Zachodnią, a Polsce pomiędzy metropoliami, a średnimi i małymi miasteczkami oraz między miastem a wsią. Fundusz Odbudowy to ogromna szansa na pomoc dla Polski. Obowiązkiem polityków wszystkich opcji politycznych tę pomoc zapewnić! Jako opozycja mamy obowiązek dopilnować, żeby te pieniądze były wydane zgodnie z prawem i w sposób przejrzysty, zadba o to także Komisja Europejska.

ŁR

 

 

Liczba odsłon: 1908


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~kalkulator  |  czwartek, 13 maja 2021 06:09
Trzeba przeczytać zanim napiszesz. " To 850 mld Euro na 243 szpitale, czyli statystycznie możemy mówić o 15 mln zł na jeden szpital.". To jest 3,7 mld !!!!
#2  ~kalkulator  |  czwartek, 13 maja 2021 06:05
Trzeba przeczytać zanim napiszesz. " To 850 mld Euro na 243 szpitale, czyli statystycznie możemy mówić o 15 mln zł na jeden szpital."
#3  ~swój  |  środa, 12 maja 2021 21:30
Prowadzącemu stronę marzy się, aby Lewica powróciła do władzy. Ale to już było i nie wróci więcej...
#4  ~lewaczka  |  środa, 12 maja 2021 15:43
Tej tzw. prawicy mówimy NIE. Tyle lat rzadzą i wszystko psują!
#5  ~kolek  |  środa, 12 maja 2021 15:06
Brawo LEWICA.tylko oni mogą zrobić porządek na podkarpaciu i nie tylko
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze” w Krempnej
24 czerwca 2021
W Gminie Krempna uruchomiony został punkt konsultacyjno-inform acyjny Rządowego Programu „Czyst..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021