piątek, 25 czerwca 2021, imieniny: Albrecht, Łucja
Artykuły
Podpisano umowę na budowę mostu przez rzekę Jasiołkę
06 maja 2021 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Wczoraj, 5 maja 2021 r., na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę na budowę mostu przez rzekę Jasiołkę wraz z połączeniem dróg powiatowych Nr 2510R i 2511R. Wykonawcą zadania będzie firma Remost.

To jest bardzo ważny moment w historii powiatu jasielskiego, w historii miasta Jasła. Podpisujemy dzisiaj umowę na nowy ciąg drogowy, który połączy 2 dzielnice miasta - Sobniów i Hankówkę. – Starosta Jasielski Adam Pawluś.

W nowym ciągu drogowym przez rzekę Jasiołkę firma Remost będzie budować most i powstanie nowy odcinek drogowy o długości prawie 1 km.

Powstanie nowego ciągu drogowego jest niezwykle ważne dla mieszkańców powiatu jasielskiego i miasta Jasła, ponieważ część ruchu z dróg tranzytowych zostanie wyprowadzona na nowy ciąg lokalny. Oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa i odblokowanie zatorów. Zmienia się również geografia ruchu w Jaśle. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 992 od ul. Jana z Dukli do ul. Floriańskiej jest już na ukończeniu, więc nastąpi skrócenie ruchu tranzytowego od granicy państwa, czyli od Barwinka, do centralnej Polski poprzez nowy ciąg drogowy. Odczują to zwłaszcza mieszkańcy ul. 3 Maja i ul. Ducala. Zmniejszą się także korki w ciągu ul. Kasprowicza.

Nowy ciąg drogowy zapewni lepszy dostęp do ul. Przemysłowej, do nowo oddanej Komendy Powiatowej Policji, do Szpitala Specjalistycznego, jak również do całego szeregu przedsiębiorstw i zakładów na osiedlu Hankówka.  

Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Robert Snoch podziękował Staroście, Zarządowi i Radzie za realizację kolejnej ważnej inwestycji na terenie naszego powiatu.

Dziękuję Panu Staroście, Zarządowi Powiatu w Jaśle za tą nową inwestycję, która będzie się dokonywać na terenie naszego powiatu. Za pomysł, za montaż finansowy i w tym momencie należy też podziękować Radnym Powiatu Jasielskiego, którzy poparli tą inicjatywę i głosowali za tą inwestycją. – Przewodniczący Rady Powiatu Robert Snoch.

Powiat jasielski posiada pełne zabezpieczenie środków finansowych na przedmiotowe zadanie, które może zostać w 50% dofinansowane z rezerwy budżetu państwa.  

Wyrażam nadzieję, że miasto Jasło również wesprze finansowo tą inwestycję. – Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Starostwo Powiatowe w Jaśle 

Liczba odsłon: 1788


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~olo  |  czwartek, 13 maja 2021 13:34
Pytanie do starosty, dlaczego miasto ma dokładać do mostu skoro już umowa podpisana i powiat ma na most pieniądze ? Miasto niech realizuje swoje zadania.
#2  ~Obserwator  |  czwartek, 06 maja 2021 20:47
Kto z kim podpisał umowę?
#3  ~Andrzej  |  czwartek, 06 maja 2021 19:06
Brawo Starosta, prawdziwy gospodarz, szkoda że nie mamy takiego Burmistrza !
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze” w Krempnej
24 czerwca 2021
W Gminie Krempna uruchomiony został punkt konsultacyjno-inform acyjny Rządowego Programu „Czyst..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021