Artykuły
Krosno i Podkarpacie na archiwalnych fotografiach Stanisława Nawracaja"
28 lutego 2023 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Krosno i Podkarpacie na archiwalnych fotografiach Stanisława Nawracaja[SPOTKANIE FOTOGRAFICZNE]Pub & Club Wyszynk Krosno oraz Agencja Wydawniczo-Fotograficzna GRAFFIA zapraszają 9 marca na spotkanie z fotografią z lat 60.-70. XX w. krośnianina Stanisława Nawracaja.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Wajda, wydawca dwóch albumów ze zdjęciami autora.

Początek o godzinie 18:00, wstęp wolny.

Stanisław Nawracaj, pedagog, miłośnik fotografii już od lat 50. fotografował Krosno, a także bliższe i dalsze jego okolice.

W ten sposób, w ciągu kilku dekad powstał unikalny dokument pokazujący życie naszego miasta, oraz wiele aspektów ówczesnej pracy, świętowania czy wypoczynku.

Zaletą tego niezwykłego zbioru zdjęć jest ich tematyka, bo Stanisław Nawracaj fotografował codzienne życie, które często umykało zawodowym fotografom.

Dzięki niemu możemy powspominać świat, którego już nie ma: prace polowe, wiejskie jarmarki i targowice, miejsca –te które możemy zobaczyć do dzisiaj i te, które zmieniły się nie do poznania. Możemy też spotkać autentycznych ludzi, sportretowanych z uwagą i reporterskim zacięciem.

Zdjęcia Stanisława Nawracaja są wyjątkowe także za sprawą doskonałych kadrów. W fotografii trzeba bowiem nie tylko wypatrzyć ciekawy temat, ale także umiejętnie go pokazać. Dziś są one obecne w przestrzeni naszego miasta, udało się bowiem wydać dwa albumy z jego fotografiami. W ten sposób uwieczniony wiele lat temu świat nie popadnie w zapomnienie, ale będzie trwał i cieszył nas i zachwycał.

Fotografia posiada niezwykłą moc –potrafi zatrzymać czas, opowiedzieć jakąś historię, wzbudzić emocje...

Zapraszamy na spotkanie z fotografią Stanisława Nawracaja. Zobaczcie świat, którego nie ma, Krosno, którego nie znacie, fotografię, która potrafi przemówić.

Pub & Club WyszynkKrosno, ul. Okrzei 19 marca 2023, godz. 18:00

Rezerwacje: 13 43 612 27 lub 731 846 556.

Zapraszają Pub & Club Wyszynki Agencja Wydawniczo-Fotograficzna GRAFFIA, wydawca albumów ze zdjęciami Stanisława Nawracaja.

Dołącz do wydarzeniana FB: https://www.facebook.com/events/153225500882901

 

Liczba odsłon: 1172


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Katarzyna Maciejczyk dziękuje Kazimierzowi Miśkowiczowi
14 kwietnia 2024
Szanowni Mieszkańcy Gminy Krempna Katarzyna Maciejczyk Bardzo serdecznie dziękuję za udzielone ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024