Artykuły
Koncertu Tria Ru-Snake
15 marca 2023 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

W dniu 11.03 trio Ru-snake (Clélia Colonna, Isidro Valdés, Greta Wardęga), na co dzień działające w Porto, odwiedziło MDK z dwoma propozycjami.

Pierwszą z nich były trzygodzinne warsztaty tradycyjnego śpiewu korsykańskiego, w trakcie których uczestnicy mieli okazję nauczyć się dwóch pieśni, techniki ornamentacji i tworzenia tradycyjnych dla Korsyki harmonii.

Wieczorem odbył się natomiast koncert trio Ru-snake, polifoniczna podróż wokół świata. Grupa zaprezentowała tradycyjne pieśni polifoniczne z Bułgarii, Serbii, Korsyki, Francji i Macedonii oraz kilka pieśni folkowych z akompaniamentem akordeonu.

Wyjątkowym momentem koncertu było wykonanie dwóch łemkowskich pieśni w towarzystwie zespołu Ruty Uwite i pani Julii Doszny, z którymi trio Ru-snake spotkało się kilka dni wcześniej.

Trio Ru-snake w ramach projektu "Origens em transição" finansowanego przez Urząd Miasta Porto odbyło tygodniową podróż po Beskidzie Niskim, spotykając się z przedstawicielami kultury łemkowskiej i zbierając tradycyjne pieśni Łemków, a także przeprowadzając wywiady dotyczące historii i tradycji łemkowskiej.

Agnieszka Kuczała-Kołodziej

Liczba odsłon: 895


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Obwieszczenie w sprawie wygaśnięcia decyzji o rejestracji pojazdów
20 kwietnia 2024
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle zaprasza do zapoznania się z info..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024