Artykuły
Kolejne sukcesy jasielskiego „Ekonomika”
30 kwietnia 2024 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

17 kwietnia 2024 r. odbył się finał Zawodów III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętność z Zakresu Reklamy pt. ,,Kreatywni w reklamie" organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

W pierwszym etapie olimpiady zgłosiło się ponad 1200 uczniów z 41 miast z których do etapu finałowego zakwalifikowało się 93 uczniów. Jasielski Ekonomik reprezentowali: Hubert Wojtunik oraz Justyna Żychowska. Hubert wywalczył 10 miejsce i jako finalista został zwolniony z części teoretycznej egzaminu zawodowego. Justyna znalazła się w pierwszej 20. Laureaci otrzymali także nagrody rzeczowe oraz zaproszenia na specjalne szkolenia Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

To wydarzenie to nie tylko okazja do ogólnopolskiej rywalizacji ale również do docenienia talentu i kreatywności młodych umysłów w zakresie współczesnej reklamy.

W czasie finału uczniowie mieli możliwość spotkania się z najwybitniejszymi specjalistami z tej branży, którzy wystąpili z cyklem prelekcji „Typowy dzień pracy specjalisty SEM”.

Natomiast 18 kwietnia 2024 r. w Poznaniu, w murach Uniwersytetu Ekonomicznego odbył się finał olimpiady „Finansomania”. Z 700 uczniów, którzy wystartowali w olimpiadzie, do etapu drugiego zakwalifikowało się 129 uczestników, zaś w ścisłym finale znalazło się 18 osób w tym Jakub Wojnicki, który reprezentował jasielski Ekonomik i uzyskał tytuł finalisty olimpiady, co daje mu m.in. zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego, który będzie zdawał w sesji zimowej w 2025 r.

„To ważna olimpiada dla naszej szkoły” – mówi dyrektor Ekonomika - Robert Niemiec. „To bycie w centrum bieżących spraw finansowych nie tylko krajowych ale także na poziomie światowym bo taką wiedzę chcemy przekazywać naszym uczniom. To umiejętność poruszania się  we współczesnych finansach oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dotyczących operacji finansowych”.

W tej edycji obszarami wiodącymi były: finanse osobiste, bankowość, finanse przedsiębiorstw, finanse publiczne, finanse międzynarodowe, ubezpieczenia, rynek finansowy, w tym giełda, pośrednictwo i doradztwo zawodowe, nadzór finansowy i bezpieczeństwo finansowe, rachunkowość finansowa oraz technologie finansowe

Materiał: Zespół Szkół nr 4 w Jaśle

 

Liczba odsłon: 584


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
ZASIŁKI – dyżur telefoniczny Oddziału ZUS w Jaśle
24 czerwca 2024
W poniedziałek, 24 czerwca, odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone - 2024